V Wschodni Kongres Gospodarczy

 • V WKG. O sieci szpitali i lekarzach zza wschodniej granicy

  Ilustracja do artykułu Rozwój systemu ochrony zdrowia w Polsce Wschodniej (17).JPG
  2018-10-05 12:24:52

  Założenia sieci szpitali nie były złe, nastąpiło jednak zderzenie z rzeczywistością i teraz sytuacja jest fatalna – twierdziła połowa uczestników panelu poświęconego systemowi ochrony zdrowia podczas tegorocznego WKG. Reszta apelowała: nie dramatyzujmy, choć do ideału nam daleko.

 • V Wschodni Kongres Gospodarczy. Wręczono wyróżnienia Promotor Polskiej Gospodarki i Promotor Polski

  Ilustracja do artykułu Promotor Polskiej Gospodarki (2).jpg
  2018-10-05 15:22:44

  Są dumą i nadzieją podlaskiej gospodarki. Ich praca, pasja są najlepszą promocją naszego regionu. Teraz doceniła ich także fundacja Polskiego Godła Promocyjnego Teraz Polska. W czwartek, 4 października w czasie V Wschodniego Kongresu Gospodarczego zostały wręczone statuetki Promotora Polskiej Gospodarki i Promotora Polski.

 • Białostocki Elastic Cloud Solutions zwycięzcą konkursu TOP Sturt-up Polski Wschodniej 2018

  Ilustracja do artykułu Top StartUp (10).JPG
  2018-10-03 19:07:27

  W finałowej dziesiątce znalazły się takie pomysly na biznes jak inteligentna infrastruktura pocztowa, zaawansowane rozwiązania satelitarne dla gospodarki, rozpoznający ludzkie emocje ChatBot i e-sportowa platforma analizująca potencjał graczy. Największe uznanie jury zyskał Elastic Cloud Solutions - zestaw rozwiązań zwiększających produktywność, efektywność i zaangażowanie pracowników, oraz pozwalających oszczędzić czas związany z realizacją procesów administracyjnych i kadrowych. Prezentacja finlistów i ogłoszenie zwycięzcy konkursu odbyły się 3 października, podczas V Wschodniego Kongresu Gospodarczego. Warto podkreslić, że wyróżnienie komisji zdobył też startup Pacomatic - oferujący inteligentną infrastrukturę pocztową

 • Tu spotyka się Zachód ze Wschodem

  Ilustracja do artykułu glowne.JPG
  2018-10-04 00:46:14

  To hasło tegorocznego V Wschodniego Kongresu Gospodarczego i pierwszej debaty. Gośćmi Olafa Osicy byli: Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan i wiceprzewodniczca Rady Dialogu Społecznego; Robert Ciborowski, rektor Uniwersytetu w Białymstoku; Bartosz Cichocki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych; Piotr Krawczenko, minister spraw zagranicznych Białorusi w latach 1991-1994; Jarosław Niewierowicz, minister energetyki Litwy w latach 2012-2014 i prezes zarządu Polsko-Litewskiej Izby Handlowej oraz Janusz Steinhoff, minister gospodarki w latach 1997-2001.

 • Rozpoczął się V Wschodni Kongres Gospodarczy

  Ilustracja do artykułu Wschodni Kongres Gospodarczy - inauguracja (23).JPG
  2018-10-05 09:33:35

  Przez najbliższe dwa dni, od 3 do 4 października, w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbywa się najważniejsze forum dyskusji o teraźniejszości i przyszłości Polski Wschodniej. O skali przedsięwzięcia niech świadczy to, że udział swój w nim zapowiedziało ponad 1500 biznesmenów, polityków, przedstawicieli administracji państwowej, inwestorów, finansistów, samorządowców, ekspertów, naukowców i dziennikarzy. Przez dwa dni wysłuchają oni wystąpień ponad 200 prelengentów, wezmą udział w ponad 30 debatach.

 • Gdzie jesteśmy, dokąd dotarliśmy i jak wyglądamy - wystawa Podlaskiej Gospodarki rozpoczęła V Wschodni Kongres Gospodarczy

  Ilustracja do artykułu V WKG Otwarcie wystawy Podlaskiej Gospodarki (41).JPG
  2018-10-03 11:01:13

  Symboliczne otwarcie wystawy Podlaskiej Gospodarki na Rynku Kościuszki w Białymstoku zainaugurowało V Wschodni Kongres Gospodarczy, dwudniowy, 3-4 października, cykl debat, spotkań i wydarzeń, dotyczących rozwoju gospodarczego Polski Wschodniej. Wystawę zorganizowali podlascy przedsiębiorcy, którzy są współorganizatorami Kongresu.

 • W środę rozpoczyna się V Wschodni Kongres Gospodarczy

  Ilustracja do artykułu 0x0 (1).jpg
  2018-10-02 14:52:07

  V Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku odbędzie się w dniach 3-4 października br. W dwudniowym cyklu debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących wezmą udział politycy, eksperci, przedstawiciele biznesu, nauki i ekonomii – ponad półtora tysiąca gości z Polski oraz Białorusi, Litwy, Ukrainy i innych krajów Europy. W tym roku Kongresowi przyświeca hasło: „to tu spotyka się Zachód ze Wschodem".

 • Pakomatic i Elastic Cloud Solutions z BPN-T w finale TOP Start-up Polski Wschodniej

  Ilustracja do artykułu su.jpg
  2018-09-27 10:09:45

  Po raz kolejny firmy z BPN-T triumfują w konkursie TOP Start-up Polski Wschodniej. W ubiegłym roku tytuł najlepszego startupu Polski Wschodniej zasłużenie uzyskała firma Riftcat, natomiast podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego o główną nagrodę będą walczyły Elastic Cloud Solutions i Pakomatic.

 • V Wschodni Kongres Gospodarczy Liderzy Przyszłości. Czyli „Jak przekuć Pasję w Biznes”?

  Ilustracja do artykułu BasiaPiekut.jpg
  2018-09-19 14:27:09

  W dniach 03-04 października tego roku już po raz piąty w Białymstoku odbędzie się „Wschodni Kongres Gospodarczy”. Jest to dwudniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących poświęconych najważniejszym tematom dla gospodarki Polski Wschodniej. Poprzednie edycje kongresu zgromadziły w Białymstoku ponad 1500 uczestników – z Polski, Białorusi, Litwy, Ukrainy i innych krajów Europy.

 • Przed nami V edycja Wschodniego Kongresu Gospodarczego – czas na rejestrację

  Ilustracja do artykułu wkg-35.jpg
  2018-09-13 14:14:03

  Już po raz piąty Białystok przez dwa jesienne dni stanie się gospodarczą stolica Polski. V edycja Wschodniego Kongresu Gospodarczego odbędzie się w dniach 3-4 października 2018 roku, w budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej, Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku. Głównym Organizatorem jest Grupa PTWP, a Współorganizatorem województwo podlaskie. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do rejestracji.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook