Dodana: 25 luty 2019 11:25

Zmodyfikowana: 25 luty 2019 11:25

Promocja książki „Łoś - urodziwy brzydal” w Suwałkach

Album to opowieść o tytułowym łosiu, jego życiu, biologii, a także o przełomowych wydarzeniach historycznych, które miały wpływ na losy tego gatunku. Wojciech Misiukiewicz, autor publikacji, będzie snuł opowieści o swoich przygodach z łosiami podczas spotkania promocyjnego, które odbędzie się 1 marca o godz. 18 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach.
Ilustracja do artykułu Promocja-książki-Los-urodziwy-brzydal1.jpg

Misiukiewicz jest leśnikiem, fotografem i pasjonatem przyrody, na co dzień pracownikiem Wigierskiego Parku Narodowego. Przygotowany przez niego album składający się z ośmiu części tworzą zdjęcia autora uzupełnione o tekst dotykający tematów różnych, także niełatwych, w tym rosnącej liczebności łosi i związanego z tym wpływem na gospodarkę człowieka.

„Tekst i fotografie układają się w osobisty przekaz autora, pełen refleksji, czasem żartobliwy, czasem krytyczny, nasycony przykładami zaczerpniętymi z epizodów z życia ludzi, którzy przez dekady zajmowali się łosiami. Tak naprawdę wyjątkowość albumu polega na tym, że artystyczne, magnetyzujące fotografie stanowią uzupełnienie tekstu całego dzieła. Spajają wydawnictwo w szczególną całość” ­– pisze o albumie wydawca.

Podczas spotkania promocyjnego albumu zostaną też wręczone nagrody uczestnikom konkursu plastycznego „Z Wigrami w tytule”. W konkursie ogłoszonym przez Wigierski Park Narodowy z okazji 30-lecia istnienia wzięli udział uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Tematem prac są wyróżniające się walory przyrodnicze i krajobrazowe WPN, utrwalone w malarstwie, grafice lub rysunku

ms

facebook