Dodana: 10 maj 2019 15:43

Zmodyfikowana: 10 maj 2019 15:43

Posprzątaj z nami dolinę Dolistówki!

Dolina rzeki jest piękna, pełna drzew i krzewów. Można tu natrafić na różnego rodzaju zwierzęta, np. zające, sarny, kuropatwy, łosie, a nawet bobry. Jednak piękno rzeki i doliny przysłaniają góry śmieci, mini wysypiska z gruzem, czy nielegalne składowisko zużytych opon... Dlatego kilku zapaleńców postanowiło to zmienić. Już 11 maja, w sobotę organizatorzy akcji „Posprzątaj z nami dolinę Dolistówki” zapraszają do wielkich porządków okolic białostockiej rzeczki.

Ilustracja do artykułu Dolina Dolistówki.jpg

- Mamy wsparcie firmy sprzątającej MPO Białystok Sp. z o.o. Władze przedsiębiorstwa zapewnią worki na śmieci, podstawią kontenery i wywiozą to, co uda nam się zebrać – informuje Łukasz Leoniuk, koordynator akcji. - Zapraszamy mieszkańców Wygody i Bagnówki do pomocy w sprzątaniu tego terenu!

Do akcji przyłączył się również STAG Autogas Systems, który ma swoją siedzibę nad samą rzeką Dolistówką. Firma zapewni nam sprzęt (rękawice, chwytaki do wyławiania butelek z rzeki) oraz pomoc swoich pracowników!

Pomoc w sprzątania doliny Dolistówki zaoferowali też wychowankowie pobliskiego Zakładu Poprawczego! Młodzież posprząta brzeg rzeki w okolicy tej placówki.

Kiedy i gdzie?

Wszyscy uczestnicy akcji spotkają się przy SP 51 na ul. Kluka w sobotę 11 maja o 10.00.

Załóżcie gumiaki, a w szafach zostawcie garniaki! Razem możemy oczyścić ten zakątek Białegostoku, z korzyścią dla ludzi i zwierzaków!

mat.org.

facebook