Dodana: 15 kwiecień 2021 10:44

Zmodyfikowana: 15 kwiecień 2021 10:57

Operacja Czysta Rzeka na Narwi. Stop zaśmiecaniu!

Ta inicjatywa pozwala zrobić coś dobrego dla otaczającej przyrody, a przy okazji fajnie spędzić czas. Operacja Czysta Rzeka zostanie przeprowadzona tym razem na Narwi. Pomóc może każdy, wystarczy dołączyć do finału akcji, który odbędzie się w sobotę (17.04) od godz. 11:00 w Waniewie nad Narwią. Po pracy czeka nagroda – ognisko z kiełbaskami.

Koryto rzeki Narew.

Wspólne działanie dla dobra otaczającej nas przyrody

Projekt, mający na celu oczyszczenie brzegów Narwi, realizowany jest przez ponad 40 wolontariuszy, którzy zawiązali sztab na terenie Centrum Turystyczno-Rehabilitacyjnego Zakładu Aktywności Zawodowej (ZAZ) Krzyżewo. Do sztabu należą głównie osoby z niepełnosprawnościami, ale w akcję może się włączyć każdy. Wystarczą dobre chęci, zapał do pracy i... maseczka - resztę ekwipunku zapewniają organizatorzy.

Stop zaśmiecaniu!

Akcja Operacja Czysta Rzeka zwraca uwagę na wszechstronny problem zaśmiecania terenów o szczególnie wysokich walorach przyrodniczych, kulturowych i historycznych gmin i miast. Skierowany jest do szerokiego grona odbiorców: młodzieży szkolnej, turystów, wędkarzy, ale także i społeczności lokalnej.

Nieodwracalne konsekwencje zanieczyszczeń

Organizatorzy oczyszczania Narwi chcą uwrażliwić na wszechobecny problem zaśmiecania rzek odpadami. Pozbywanie się śmieci jest rozwiązaniem chwilowym. Skutkiem jest zamierające życie rzek.

Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie Operacja Rzeka


oprac.: Anna Augustynowicz
fot.: archiwum/Mateusz Duchnowski

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook