Dodana: 6 maj 2021 10:51

Zmodyfikowana: 6 maj 2021 15:49

Konkurs „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

W czwartek (06.05) odbędzie się IV - wojewódzki etap konkursu pn. „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Zwycięska drużyna będzie reprezentowała województwo na etapie ogólnopolskim. Hasło tegorocznej edycji konkursu to „Zbiorowiska leśne w parkach krajobrazowych”.

Mapa Polski z granicami województw na zielonym tle. Obok napis "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

Celem ogólnopolskiego konkursu jest zdobycie i pogłębianie wiedzy na temat polskich parków krajobrazowych i innych zagadnień z dziedziny ekologii, ochrony przyrody, ochrony środowiska oraz kształtowanie świadomości oraz rozbudzanie zamiłowania do świata przyrody. W tym roku konkurs przeprowadzany jest w formie online. 

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klasy VI-VIII), które leżą na terenie parków krajobrazowych i składa się z 5 etapów: szkolnego, gminnego, parkowego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego.

W konkursie biorą udział trzyosobowe drużyny reprezentujące parki krajobrazowe województwa podlaskiego (Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi, Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej, Suwalski Park Krajobrazowy).

Zwycięska drużyna będzie reprezentowała województwo na etapie ogólnopolskim.

Nagrody uczestnikom konkursu sfinansował Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku.  

 

źródło: Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej

oprac.: Marcin Nawrocki

red.: Paulina Dulewicz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook