Dodana: 2 październik 2020 13:35

Zmodyfikowana: 12 październik 2020 12:45

Europejskie Dni Ptaków 2020

Od 27 lat, w pierwszy weekend października, odbywa się europejskie święto. Miłośnicy ptaków odwiedzają miejsca publiczne oraz, te trudniej dostępne, by zgłębiać tajemnice ich życia. W województwie podlaskim wydarzenie się odbędzie się już w najbliższą sobotę (03.10) w Supraślu.

Plakat z napisem Ogólnopolskie Towarzystwo Ptaków zaprasza na Europejskie Dni Ptaków 2020. Obok napisu znajduje się lecący ptak.

Wydarzenie składać się będzie z dwóch części. W pierwszej, w czasie krótkiej prezentacji, będzie można dowiedzieć się o zachowaniach ptaków w okresie jesieni. Po niej rozpocznie się spacer, podczas którego uczestnicy będą obserwować i liczyć napotykane ptaki.

Szacowany czas spaceru: 1,5 – 2 godz. Trasa łatwa. Organizatorzy zapewnią przewodniki do oznaczania ptaków, lunetę obserwacyjną oraz lornetki. Na zakończenie przewidziane jest ognisko na terenie siedziby PKPK (prowiant we własnym zakresie).

Początek spaceru o godz. 10:00. Miejsce zbiórki: siedziba Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej (ul. abp.gen. M. Chodakowskiego 6).

Wydarzenie ma charakter otwarty. Obowiązują jednak zapisy - pod nr 85 718 37 85 lub przez e-mail: straznik@pkpk.pl.

Organizatorem wydarzenia w Polsce jest Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.

 

Źródło: Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków / Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej

Oprac. Marcin Nawrocki

facebook