Dodana: 31 marzec 2020 08:05

Zmodyfikowana: 31 marzec 2020 08:05

Bajki z lasu w Twoim domu

Anna Maria Ptak, leśniczka z Nadleśnictwa Maskulińskie, przygotowała cykl leśnych bajek, które będą codziennie prezentowane na stronach na stronach internetowych i profilach społecznościowych Nadleśnictwa Maskulińskie i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku (RDLP). Wszystko to w ramach zalecenia "zostanwdomu".

Ilustracja do artykułu Stół montażowy bajekm.jpg

Anna Maria Ptak jest autorką kilkunastu bajek z motywem leśnym. Chcąc urozmaicić swoje utwory, proponuje bajki, których tytułowe postacie słuchacze mogą ułożyć z prostych elementów znalezionych na spacerze w lesie lub przydomowym ogródku. Leśniczka wszystko przygotowała sama: napisała cykl bajek o zwierzętach, zgromadziła gałązki, nasionka, szyszki, igły sosny i świerka, kolorowe piórka, korę, a potem nagrała bajki.

Codziennie na stronach internetowych i profilach społecznościowych Nadleśnictwa Maskulińskie i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku będzie prezentowana nowa bajka. Anna Ptak napisała i odczyta 15 bajek. Będą to opowieści o żurawiu, lisie, rysiu, dziku, głuszcu, łosiu, rybołowie, borsuku, wilku, sarnie i jeleniu, lelku kozodoju, gągole, kunie leśnej, wiewiórce i żubrze. Na załączonym zdjęciu widać „stół montażowy” do produkcji i nagrania bajek, zrobiony własnoręcznie przez autorkę w jej leśniczówce w Puszczy Piskiej - wystarczyła: książka, telefon, ława i stół.

Filmiki z bajkami i układaniem postaci bohaterów utworów można zobaczyć tu:

Link do filmu na YouTube

Linki do filmów na stronie RDLP

źródło: RDLP
oprac. Anna Augustynowicz

facebook