Dodana: 14 wrzesień 2022 12:25

Zmodyfikowana: 15 wrzesień 2022 10:05

Akcja „Sprzątanie Świata 2022” w Wigierskim Parku Narodowym

Do udziału w wydarzeniu park zaprasza nie tylko uczniów szkół, ale również osoby indywidualne, które są zainteresowane udziałem w sprzątaniu turystycznych szlaków wędrówek pieszych i rowerowych, szczególnie plaż, brzegów jezior i rzek. W piątek, 23 września br. wszyscy zainteresowani będą sprzątać śmieci na obszarze parku.

las

W czasie trwania imprezy przedstawiciele Wigierskiego Parku Narodowego zapewnią przewodników, worki, rękawiczki. Po skończonym sprzątaniu uczestnicy imprezy zaproszeni będą do zabawy przy ogniskach, gdzie zostaną poczęstowani kiełbaskami.

Organizatorom zależy, aby do sprzątania przyłączyły się nie tylko dzieci i młodzież, jak to zwykle było, ale także dorośli mieszkańcy, sprzątając miejsca najczęściej uczęszczane przez turystów, likwidując dzikie wysypiska śmieci w lasach, przywracając do życia tereny zniszczone przez ludzką bezmyślność.

Dojazd do punktów zbiorczych oraz powrót odbywać się będzie m.in. autobusami kursowymi MPK linii nr 2 oraz 4. Grupy zorganizowane oraz osoby indywidualne zainteresowane udziałem w imprezie proszone są o kontakt telefoniczny z Wojciechem Misiukiewiczem pod numerem (0-87) 563-25-63.

Tegoroczne „Sprzątanie Świata 2022" odbywać się będzie pod hasłem przewodnim „Wszystkie śmieci są nasze!”.

 

źródło: Wigierski Park Narodowy
oprac.: Edyta Chodakowska-Kieżel
fot.: Kamil Timoszuk

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook