Dodana: 9 wrzesień 2021 16:00

Zmodyfikowana: 9 wrzesień 2021 16:00

Technologie Efektywności Energetycznej w Supraślu

IV edycja Konferencji Naukowo-Technicznej „Technologie Efektywności Energetycznej” TEFEN’2021 rozpocznie się w poniedziałek, 13 września w Supraślu. Podczas niej będą poruszone zagadnienia odnoszące się do problematyki efektywności energetycznej, szczególnie w kontekście klastrów energii. Wydarzeniu patronuje Marszałek Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu energ.jpg

Wśród gości Politechniki Białostockiej będzie Artur Michalski, Wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Frank Berlips, certyfikowany ekspert i doradca ds. energii i efektywności energetycznej dla federalnych programów finansowania z Niemiec.  

Uczestnicy konferencji będą zajmowali się m.in. wykorzystaniem OZE (odnawialnych źródeł energii), elektromobilności i technologii SMART w kształtowaniu bilansu energetycznego budynków, miast i gmin. Pojawią się też kwestie ściśle związane z polityką energetyczną województwa podlaskiego oraz poruszane będą problemy kształtowania energochłonności różnych sektorów lokalnej gospodarki. Tematem przewodnim będą klastry energii i możliwości ich aplikowania w gminach i powiatach.

W poniedziałek, 13 września w Bibliotece Publicznej w Supraślu, zostaną wręczone „Eko Certyfikaty” oraz odbędzie się panel dyskusyjny pod hasłem „Klastry Energii – za i przeciw”. Tego dnia odbędzie się też współorganizowana przez Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej konferencja „TEFEN 2021” z blokami tematycznymi poświęconymi technologiom w klastrach energii. Obrady będą transmitowane online. https://www.youtube.com/watch?v=5TtPBS3QHmo

Konferencja TEFEN’2021 odbywa się w ramach rozpoczynającego się 12 września 2021 roku VII Międzynarodowego Kongresu „EKO FORUM”. To największe w północno-wschodniej Polsce branżowe wydarzenie zgromadzi gości z Polski i zagranicy, przedstawicieli rządu, biznesu, ekspertów, a także lokalne samorządy.

W dzień poprzedzający sympozjum, 12 września na supraskim rynku odbędą się Targi Elektromobilności, na których prezentowane będą pojazdy elektryczne i hybrydowe, stacje do ich ładowania oraz rozmaite urządzenia z dziedziny OZE. Miłośnicy żywności ekologicznej będą mogli zaopatrzyć się w produkty regionalne na licznych stoiskach.

 

***

Artur Michalski – Wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, będzie mówił o funduszach na transformację energetyczną.

Frank Berlips opowie o doświadczeniach niemieckich w zakresie kształtowania efektywności energetycznej małych i średnich przedsiębiorstw.

 

IV edycja Konferencji Naukowo-Technicznej “Technologie Efektywności Energetycznej” TEFEN’2021.

13 września 2021, Supraśl, ul. Cieliczańska 1, Biblioteka Publiczna

 

PROGRAM

9:00 – 10:00 Rejestracja uczestników

10:00 – 10:10 Otwarcie konferencji

10:10 – 10:30 Wręczenie Eko Certyfikatów

10:30 – 11:00 Fundusze na transformację energetyczną

11:00 – 11:30 Budowa lokalnego rynku energii

11:30 – 12:00 Technologie wodorowe w zastosowaniu Klastrów Energii

12:00 – 13:00 panel dyskusyjny „Klastry Energii – za i przeciw”

13:00 – 16:00 Blok tematyczny – Technologie w klastrach energii

15:45 – 16:00 Podsumowanie konferencji

 

źródło i fot.: Politechnika Białostocka
oprac.: Paulina Tołcz

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook