Dodana: 31 marzec 2021 15:46

Zmodyfikowana: 31 marzec 2021 15:46

Pellet z biomasy rolnej i leśnej. Konkurs pilotażowy

Do końca marca samorządy i spółki komunalne mogą składać wnioski o dotację na budowę instalacji do produkcji pelletu z biomasy rolnej i leśnej w konkursie pilotażowym, ogłoszonym przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Uprawa soi

W ramach naboru można otrzymać wsparcie zarówno na budowę instalacji do produkcji pelletu, jak i pomieszczeń do jego przechowywania. Budżet konkursu wynosi 3 mln euro.

Priorytetowo zostaną potraktowane projekty, wdrażane w gminach o wysokim wskaźniku ubóstwa energetycznego, które dysponujują surowcem energetycznym w postaci biomasy rolnej i leśnej. Umożliwi on bowiem stałe zaopatrzenie w paliwo.

Warunki naboru, zasady działania oraz komplet dokumentacji można znaleźć na stronie Ministerstwa Klimatu i ŚrodowiskaNarodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Nabór jest prowadzony w ramach programu „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu”, finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021.

oprac.: Władysław Tokarski
red.: Barbara Likowska-Matys
fot.: Archiwum UMWP

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook