Dodana: 20 styczeń 2016 14:05

Zmodyfikowana: 20 styczeń 2016 14:05

Sunday MEMday w OiFP

O czym Upiór pomyślał, a czego nigdy nie wyjawił? Co chodziło po głowie Christine, ale wstydziła się powiedzieć? – podczas niedzielnej zabawy fani „Upiora w operze” będą mieli możliwość połączyć znajomość Upiora i nieograniczoną wyobraźnię z ... ideą internetowych MEMów.

Ilustracja do artykułu firmin_MEM1b.jpg

Integracyjną zabawę poprowadzą Katarzyna Stempniak i Marta Rogalewska z Geek Girls Carrots oraz Michał Heller, fotograf OiFP.

- Od razu wyjaśniamy: nie będzie przepisu na MEM! – mówią Kasia Stempniak i Marta Rogalewska. - Memem nie jest każdy internetowy obrazek z tekstem (ciętym/trafnym/aktualnym/śmiesznym). Jest nim natomiast taka rozrywkowa treść, która rozprzestrzenia się wirusowo i zaczyna żyć w sieci własnym życiem. W niedzielę zderzymy formę memu z pełnymi emocji fotografiami ze spektaklu autorstwa Michała Hellera. Bohaterów i libretto opery poddamy tym samym operacjom, jakie są udziałem najnowszego filmu z Leonardem diCapro. Zaeksperymentujemy - sięgniemy po potencjał "fandomu" Upiora, będziemy bawić się skojarzeniami, tropami, kontekstami. Czy uda nam się faktycznie stworzyć MEM? Zobaczymy!

facebook