Dodana: 31 sierpień 2020 09:30

Zmodyfikowana: 31 sierpień 2020 09:30

ART Spodki - PIK zaprasza na cykl warsztatów

ART Spodki – przestrzeń – ludzie – inspiracje - Podlaski Instytut Kultury zaprasza na cykl warsztatów edukacyjno-animacyjnych, pobudzających kreatywność i aktywizujących twórczo. Spotkania będą odbywały się w Spodkach PIK

Ilustracja do artykułu art spodki.jpg

„Warsztaty będą prowadzone w nowatorski sposób, z zastosowaniem nowoczesnych, by nie powiedzieć wręcz eksperymentalnych  narzędzi. Zapraszamy wszystkich, którzy pracują lub chcą pracować na rzecz kultury i edukacji kulturalnej w regionie, a więc animatorów, pracowników domów kultury, bibliotek, nauczycieli, edukatorów.  To będzie solidna porcja  wiedzy, umiejętności i inspiracji”  – przekonuje Karolina Szymańska-Skowronek, koordynator projektu.

Warsztaty odbędą się w Spodkach PIK przy ul. św. Rocha 14 w Białymstoku.

Program obejmuje dwa warsztaty 8 godzinne:

  • Dziedzictwo kulturowe jako źródło inspiracji w działaniach edukacyjnych – 8 godz. (5-6 września 2020 r.)
  • Trening kreatywności i design thinking – 8 godz. (5-6 września 2020 r.)

a także jeden warsztat 16 godzinny do wyboru spośród czterech następujących tematów:

  • Sztuka performatywna – 16 godz. (19-20 września 2020 r.)
  • Teatr improwizacyjny w edukacji – 16 godz. (19-20 września 2020 r.)
  • Muzyka, taniec i ruch inspiracją do działań twórczych, z uwzględnieniem metod pracy z osobami o szczególnych potrzebach, w tym z niepełnosprawnościami – 16 godz. (26-27 września 2020 r.)
  • Improwizacja komediowa – 16 godz. (26-27 września 2020 r.)

Rekrutacja trwa do 31 sierpnia 2020 r.  Obowiązuje limit miejsc. Udział w warsztatach jest bezpłatny!

 

Regulamin rekrutacji
Formularz zgłoszeniowy – do pobrania
Formularz rekrutacyjny – wersja online
Klauzula informacyjna RODO

Wstępem do warsztatów będzie konferencja, która została zaplanowania 27 sierpnia 2020 r. w Spodkach PIK przy ul. św. Rocha 14. Zainauguruje ona projekt i wprowadzi uczestników w tematykę edukacji kulturowej. Podczas spotkania będzie można wysłuchać prelekcji na temat: „Tożsamość kulturowa inspiracją do działań animacyjnych i edukacji kulturalnej w środowisku lokalnym”, „Edukacja kulturalna osób o szczególnych potrzebach – nowatorskie metody działań edukacyjnych inspirowane sztuką w pracy z osobami o szczególnych potrzebach, w tym z niepełnosprawnością” oraz „Wyzwania i trudności w pracy animatora kultury. Jak inicjować i aranżować działania edukacyjno-animacyjne? Przykłady dobrych praktyk”. Konferencja ma charakter otwarty.

Projekt Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

źródło: Podlaski Instytut Kultury
oprac. Aneta Kursa

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook