Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku

 • Warsztatowy zawrót głowy! A wszystko z tkaniną tradycyjną w tle

  Miniaturka artykułu
  2019-09-20 09:32:26

  Instruktorzy Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku zaprosili mieszkańców regionu na cykl warsztatów plastycznych inspirowanych tradycyjnym wzornictwem tkackim. Zaczęło się od malowania ceramicznych kubków, potem było filcowanie na sucho i wreszcie malowanie na tkaninie. W tak szerokiej ofercie zajęć każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Warunek był jeden – pokochać wzory z tradycyjnych tkanin.

 • Półfinał „Rockowań” w Siemiatyczach

  Miniaturka artykułu
  2019-09-19 14:10:32

  Potężna dawka dobrego rocka czeka na wszystkich, którzy w sobotę, 21 września, przyjdą do Siemiatyckiego Ośrodka Kultury przy ul. Zaszkolnej 1. Od godz. 16:00 zaprezentują się tam półfinaliści „Rockowań”, czyli przeglądu podlaskich zespołów rockowych, organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku.

 • Kapele i śpiewacy ludowi nagrodzeni

  Miniaturka artykułu
  2019-09-09 14:25:33

  To było prawdziwe święto tradycyjnej muzyki. Podczas zorganizowanego przez WOAK Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych Województwa Podlaskiego na scenie zaprezentowało się dwudziestu pięciu wykonawców – zespołów śpiewaczych, kapel i solistów. Na ludowe granie Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury zaprosił do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej, gdzie otoczenie doskonale współgrało z tradycyjnym repertuarem. W wydarzeniu wziął udzial m.in Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Stanisław Derehajło

 • Tkactwo inspiruje

  Miniaturka artykułu
  2019-09-03 09:08:35

  Prace twórców ludowych, rękodzielników, projektantów i designerów z dziedziny tkaniny tradycyjnej i designu inspirowanego splotem i wzornictwem tkackim stanowi treść najnowszej wystawy Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku. Ekspozycję można podziwiać od 2 września.

 • Tradycja zamknięta w glinie, drewnie, metalu czy wiklinie – dawne rzemiosła i rozkochani w nich twórcy

  Miniaturka artykułu
  2019-08-23 15:22:12

  Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku uhonorował i nagrodził 24 twórców ludowych za ich pracę i pasję. Na pierwszy od wielu lat Konkurs Twórczości Ludowej trafiło blisko 140 przedmiotów – wyrobów garncarskich, kowalskich, bednarskich, plecionkarskich czy wreszcie tradycyjnych zabawek i rzeźb. Instruktorzy WOAK-u zaaranżowali towarzyszącą konkursowi wystawę tak, by jak najpełniej pokazać bogactwo sztuki ludowej.

 • Śpiewasz? Weź udział w I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka.

  Miniaturka artykułu
  2019-08-08 10:32:31

  Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku i Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” zapraszają utalentowane wokalnie osoby do wzięcia udziału w pierwszej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka.

 • WOAK w osnowie konkursów!

  Miniaturka artykułu
  2019-08-02 11:34:46

  Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury zaprasza do konkursów: Ogólnopolskiego Konkursu na Tkaninę Ludową dla tkaczek ludowych oraz konkursu „Tkacki Design”, skierowanego do młodych projektantów, rzemieślników i twórców ludowych. Organizatorzy mają nadzieję, że będzie to punkt wyjścia dla kompleksowego myślenia i działania na rzecz ochrony tradycji wzorniczych i zwyczajnego zachwytu nad tym, co piękne i „nasze”.

 • Pierwszy dzień Podlaskiej Oktawy Kultur– światowa podróż pełna wrażeń

  Miniaturka artykułu
  2019-07-25 10:44:52

  12 edycja festiwalu rozpoczęła się w środę (24 lipca. br.). Publiczność zgromadzona na białostockim Rynku Kościuszki najdłużej oklaskiwała rosyjskie zespoły Romoda i Ot Tuda, ale wieczór zdecydowanie należał do światowej sławy składu z Tuvy: Huun-Huur-Tu. Gardłowy śpiew i oryginalne instrumenty przeniosły białostocką publiczność na daleką Syberię, w krainę dzikiej, prawdziwej natury.

 • Przed nami Podlaska Oktawa Kultur!

  Miniaturka artykułu
  2019-07-23 12:20:44

  Już w najbliższą środę (24.07) Rynek Kościuszki rozkwitnie feerią barw i dźwięków. Jak co roku pod koniec lipca w Białymstoku i całym województwie rusza Podlaska Oktawa Kultur – prawdziwe święto muzyki, tańca i wielokulturowości.

 • 12 krajów na 12 edycję – czyli Podlaska Oktawa Kultur 2019

  Miniaturka artykułu
  2019-07-19 13:07:35

  Rekordowa liczba koncertów w regionie, zespoły z kilkunastu zakątków świata, m.in. z Kamerunu, Serbii, Rumunii, Hiszpanii, Ukrainy i Izraela, parada w centrum Białegostoku, koncerty, potańcówki i warsztaty taneczne – tak przedstawia się 12. już edycja Podlaskiej Oktawy Kultur, na którą zapraszał dziś na Rynku Kościuszki podczas konferencji prasowej Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

facebook