Dodana: 19 styczeń 2016 12:08

Zmodyfikowana: 19 styczeń 2016 13:58

Budynki nagrodzone w 2015 roku

W dniu 8 listopada 2015 r. w siedzibie Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu odbyło się podsumowanie XI Konkursu na Najlepiej Zachowany Zabytek Wiejskiego Budownictwa Drewnianego w Województwie Podlaskim w 2015 r.

Ilustracja do artykułu 01. Dom, Stara Rozedranka 21 - I nagroda.jpg

W uroczystości uczestniczyli laureaci konkursu, burmistrzowie i wójtowie gmin, na terenie których znajdują się nagrodzone budynki. Nagrody wręczali: Członek Zarządu Województwa Podlaskiego - Jerzy Leszczyński, Wojewódzki Konserwator Zabytków - Piotr Firsowicz oraz Dyrektor Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu - Dorota Łapiak 

Lista laureatów:

I nagroda- budynek mieszkalny, Rozedranka Stara 21, gm. Sokółka, wł. Leonarda i Zygmunt Szubzda

II nagroda - budynek mieszkalny, Grzebienie 80, gm. Dąbrowa Białostocka, wł. Eugeniusz Klemienia,
II nagroda - budynek mieszkalny, Pawły 68, gm. Zabłudów, wł. Luba i Mikołaj Krasnodembscy
II nagroda - lamus, Kalinówka Kościelna, gm. Knyszyn, wł. Parafia Rzymskokatolicka św. Anny w Kalinówce Kościelnej

III nagroda - budynek mieszkalny, Czyże 112, gm. Czyże, wł. Eugeniusz Stepaniuk,
III nagroda - budynek mieszkalny, Mokre 24, gm. Bielsk Podlaski, wł. Sławomir Rynkowski,
III nagroda – zagroda: budynek inwentarski, stodoła i spichlerz, Podrzeczany 1, gm. Czyże, wł. Jerzy Onopiuk,
III nagroda - budynek mieszkalny Soce 60, gm. Narew, wł. Dorota Łukaszuk,
III nagroda w wysokości 1600 złotych: młyn wodny i budynek mieszkalny, Zbrzeźnica 70, gm. Zambrów, wł. Zbigniew Soszyński,

Komisja postanowiła przyznać również następujące wyróżnienia w wysokości po 500 złotych:

I. Budynek mieszkalny, Radziszewo-Sieńczuch 29, gm. Ciechanowiec, wł. Anna i Zdzisław Boguszewscy,
II. Budynek mieszkalny, Głęboczyzna 20, gm. Suchowola, wł. Robert Rabiega,
III. Wiatrak, ul. Słowiańska 14, Korycin, gm. Korycin, wł. Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Korycinie,
IV. Budynek mieszkalny i spichlerz, Kotły 33, gm. Bielsk Podlaski, wł. Walentyna Szeszko,
V. Zagroda – stodoła i dwa budynki inwentarskie, Laski 47, gm. Zbójna, wł. Ryszard Szczepański,
VI. Spichlerz, Poluńce 2, gm. Puńsk, wł. Rajmund Żukowski,
VII. Budynek mieszkalny, Zdrody Nowe 33, gm. Poświętne, wł. Alfred Dobrzyński,
VIII. Budynek mieszkalny, Radziszewo-Sieńczuch 44, gm. Ciechanowiec, wł. Bogdan Koc i Marianna Radziszewska,
IX. Budynek mieszkalny, ul. Szkolna 19, Rajgród, gm. Rajgród, wł. Krzysztof Kalinowski,
X. Budynek mieszkalny, Szastały 12, gm. Bielsk Podlaski, wł. Luba i Andrzej Onopiuk,

facebook