Dodana: 27 sierpień 2020 12:25

Zmodyfikowana: 27 sierpień 2020 12:25

Podlaski Pakiet Gospodarczy. Kolejny zastrzyk finansowy dla firm

598 firm otrzyma dotację na sfinansowanie tzw. kapitału obrotowego. W czwartek (20.08) pomoc w ramach Podlaskiego Pakietu Gospodarczego przyznał zarząd województwa.

Grafika w kolorze niebieskim  - mężczyzna pracujący przy laptopie. Na tym tle biało-niebieskie napisy Podlaski Pakiet Gospodarczy, 20 000 000 zł z Funduszy Europejskich dla 598 firm w ramach Podlaskiego Pakietu Gospodarczego

O wsparcie mogły się ubiegać mikro- i małe przedsiębiorstwa z województwa podlaskiego, w tym samozatrudnieni. Z dotacji firmy będą mogły sfinansować kapitał obrotowy, czyli bieżącą działalność.

– Ogromna skala zainteresowania Podlaskim Pakietem Gospodarczym pozytywnie nas zaskoczyła – mówi Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego. – Cieszę się, że nasi przedsiębiorcy tak licznie zgłosili się po to wsparcie. Przypomnę tylko, że w systemie zostało zarejestrowanych ponad 13 tys. wniosków od prawie 4 tys. firm.

Głównym celem wsparcia, które jest dedykowane dla przedsiębiorstw, jest utrzymanie działalności gospodarczej w sytuacji nagłego niedoboru lub braku płynności.

- Ta pomoc jest bardzo potrzebna w obecnej sytuacji gospodarczej , a naszym obowiązkiem jako zarządu województwa, jest  wspieranie podmiotów gospodarczych z naszego regionu – mówił marszałek Kosicki.

Pomoc uzyskają firmy, które odnotowały spadek obrotów o co najmniej 30% w okresie wybranego 1 miesiąca w 2020 roku, począwszy od marca 2020 roku w porównaniu do poprzedniego miesiąca lub analogicznego miesiąca ubiegłego roku w związku z zakłóceniami gospodarki na skutek COVID-19.

Utrzymanie działalności gospodarczej w tak trudnym czasie wymaga od przedsiębiorców dużej elastyczności. Dlatego tak ważne jest aby wsparcie finansowe trafiło do firm bez zbędnej zwłoki. Szybka ocena wniosków pozwoliła już dziś przyznać ponad 20 mln zł dla 598 firm. Jest to pierwsza część listy projektów wybranych do dofinansowania.

Wsparcie wybranych projektów jest możliwe dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP) 2014-2020. 

 

Więcej informacji znajduje się na stronie konkursu - link do strony.

 

Edyta Chodakowska - Kieżel, Departament Rozwoju Regionalnego, UMWP

facebook