Dodana: 18 lipiec 2021 21:45

Zmodyfikowana: 19 lipiec 2021 12:40

Blisko 300 tys. zł dla grajewskich seniorów

Zajęcia z kultury fizycznej, wyjazdy na imprezy kulturalne i wycieczki edukacyjne - to tylko niektóre atrakcje, jakie zostaną zapewnione seniorom z gminy Grajewo. Umowę na dofinansowanie takich działań z funduszy europejskich podpisali we wtorek (13.07) Wiesława Burnos i Marek Malinowski, członkowie zarządu województwa.

Napis: Podlaskie na ściance z miniaturowymi żubrami z pikseli. Po lewej fragment flagi unii europejskiej.

Dzięki dotacji gmina Grajewo zwiększy liczbę miejsc w klubie seniora w Rudzie i w jego filiach: Białaszewie oraz Wierzbowie.

Rozszerzona zostanie również oferta klubu. Seniorzy wezmą udział w warsztatach tematycznych (np. informatycznych), spotkaniach ze specjalistami, zajęciach z zakresu kultury fizycznej, wyjazdach na imprezy kulturalne czy wycieczkach edukacyjnych.

- Warto wspierać takie lokalne przedsięwzięcia. Seniorzy to bardzo ważna społeczność, musimy o nich zadbać, pomóc w zagospodarowaniu wolnego czasu, odkryciu nowych pasji - mówiła Wiesława Burnos.

- Osoby starsze często czują się osamotnione i niepotrzebne. Zajęcia w klubie seniora to szansa na przełamanie tego stanu - na zawiązanie nowych znajomości, rozwój zainteresowań - podkreślił Marek Malinowski.

Realizacja przedsięwzięcia wyniesie 301 tys. zł, a dofinansowanie z funduszy europejskich pokryje 285 tys. zł. Projekt został wyłoniony w ramach Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury. Jego realizacja zakończy się w sierpniu 2023 roku.

Barbara Likowska-Matys
red.: Aneta Kursa
fot.: Paulina Dulewicz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook