Dodana: 8 sierpień 2022 08:56

Zmodyfikowana: 8 sierpień 2022 10:38

Zakończenie 16. Festiwalu Folkloru „Podlaskie Spotkania”

Folklorystyczne dźwięki z różnych zakątków świata rozbrzmiewały przez sześć dni. W niedzielę, 7 sierpnia na placu miejskim w Brańsku odbyło się uroczyste zakończenie festiwalu. Uczestniczył w nim Marek Malinowski, członek zarządu. Partnerem wydarzenia było Województwo Podlaskie.

grupa artystów i tancerzy w kolorowych strojach pozują do grupowego zdjęcia

Podczas zakończenia imprezy, Marek Malinowski dziękował organizatorom za organizację festiwalu i podkreślał jego ogromne znaczenie dla rozwoju kulturalnego regionu.

– Cieszę się, że wraz z samorządem województwa możemy wspierać organizację tego festiwalu. Dzisiejsze podsumowanie pokazuje, jak ważne jest propagowanie i kultywowanie tradycji i folkloru różnych regionów Polski oraz innych krajów – mówił Marek Malinowski.

W trakcie festiwalu, który rozpoczął się we wtorek, 2 sierpnia, wystąpiły najlepsze polskie zespoły folklorystyczne i grupy z różnych zakątków świata - m.in. z Czech, Indii, Meksyku, Afryki i Ukrainy. Artyści wystąpili m.in. w Brańsku, Bielsku Podlaskim, Boćkach, Wysokiem Mazowieckiem i Ciechanowcu.

W tegorocznej edycji festiwalu udział wzięło dziesięć zespołów ludowych, z których większość to goście z zagranicy. Byli to m.in. „Fs Jasenka” z Czech, Rangsagar Performing Arts” z Indii, Dr Braxx” z Columbii, „Avart Dango Ma Hai” z Meksyku oraz „Sokoliki” z Ukrainy. Na podlaskich scenach wystąpiły też cztery grupy z Polski: „Kortowo” z Olsztyna, „Podlaskie Kukułki” z Bielska Podlaskiego, „Klekociaki” z Bociek oraz gospodarze, czyli „Skowronki” z Brańska”.

Głównym organizatorem imprezy był Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Skowronki” z Brańska.

W sobotę, 6 sierpnia uczestnicy festiwalu odwiedzili Operę i Filharmonie Podlaską. Relację z tego dnia można zobaczyć na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego

tekst.: Paulina Dulewicz
red.: Paulina Tołcz
fot.: Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Skowronki"

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook