Dodana: 18 czerwiec 2019 10:33

Zmodyfikowana: 18 czerwiec 2019 10:33

Wymień książki, pomóż dzieciom!

W najbliższy weekend, 21 i 22 czerwca goście Centrów Handlowych Auchan Hetmańska i Produkcyjna będą mieć okazję dołączyć do akcji pt. „Czytadełko”, podczas której będzie możliwość oddania nieużywanych, przeczytanych książek lub wymiany ich na inne. Na małych darczyńców czekają również zabawy, warsztaty kreatywne oraz inne atrakcje.

Kształtują osobowość i wyobraźnię, uwrażliwiają, poprawiają nastrój, trudno więc nie popularyzować czytania książek, zwłaszcza wśród najmłodszych. Czytanie pomaga dodatkowo choć na chwilę uciec od trosk życia codziennego i przenieść się do świata fantazji, co może być szczególnie potrzebne dzieciom przebywającym w domach dziecka. Centrum Handlowe Auchan Hetmańska i Centrum Handlowe Auchan Produkcyjna dołączają do akcji promującej czytelnictwo, zachęcając zarówno dorosłych, jak i dzieci do oddawania lub wymiany książek.

Akcja pt. „Czytadełko” pozwoli na uzupełnienie domowych księgozbiorów o nieprzeczytane egzemplarze, a także na oddanie niepotrzebnych, niezniszczonych książek, które trafią do okolicznych domów dziecka oraz dziecięcych oddziałów szpitalnych. Uczestnicy akcji będą mogli skorzystać ze strefy relaksu, gdzie w wygodnych fotelach zatopią się w lekturze.

Zbiórka i wymiana książek będą wzbogacone o zabawy i warsztaty dla dzieci w różnym wieku. Maluchy wezmą udział w zajęciach kreatywnych, na których stworzą dekoracje teatralne ze znanych bajek. Najmłodsze dzieci będą mieć do dyspozycji bajkowe kolorowanki i kredki. Podczas akcji będą również rozdawane zakładki do książek.

Akcja pt. „Czytadełko” odbędzie się 21 czerwca w Centrum Handlowym Auchan Hetmańska przy ulicy Hetmańskiej 16 w Białymstoku oraz 22 czerwca w Centrum Handlowym Auchan Produkcyjna przy ulicy Produkcyjnej 84 w Białymstoku. Wymiana i zbiórka książek oraz zajęcia dla dzieci będą prowadzone od godz. 11:00 do 17:00.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

 

facebook