Dodana: 14 listopad 2019 10:07

Zmodyfikowana: 14 listopad 2019 10:07

Weekend w najlepszym psim towarzystwie w mieście, czyli kolejne akcje wolontariuszy z białostockiego schroniska

To może być weekend spędzony w najlepszym psim towarzystwie w mieście. Po raz kolejny wolontariat działający przy Schronisku dla Zwierząt w Białymstoku organizuje PSIEbiegi (w sobotę, 16.11) oraz miejską akcję Psią Stację (w niedzielę, 17.11).

Ilustracja do artykułu Pekan i bieg.jpg

PSIEbiegi to okazja dla wszystkich aktywnych osób, by spróbować swoich sił w biegach z czworonożnym partnerem. To też okazja, by odwiedzić schronisko i poznać psy, które czekają na nowe domy. W ramach V edycji PSIEbiegów pobiegnie ok. 20 psów ze schroniska i znajdujących się pod opieką stowarzyszeń, z którymi schronisko współpracuje. W PSIEbiegach mają okazję pobiec też właściciele ze swoimi psami (dla nich jest 20 miejsc). Zapisy trwają na fanpejdżu wolontariatu - link do strony, a sam bieg rozpocznie się w sobotę o godz. 10:00

Natomiast w niedzielę odbędzie się ostatnia w tym roku miejska akcja z udziałem psów ze schroniska. Psia Stacja: "Baristacja" to połączenie PSIOpunktu i Herbatki na czterech łapkach. W Baristacji (ul. Sienkiewicza 7) będzie można poznać psy - nowincjuszy w miejskich akcjach oraz te, które miejski savoir vivre mają w jednej łapie. Będzie to także okazja dla tych, którzy myślą o adopcji psa do rozmów w spokojnej kawiarnianej atmosferze. Wolontariusze chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania, zaprazentują psy, opowiedzą o akcjach wolontariatu. Spotkanie w Baristacji w niedzielę w godz. 11-18.

Szczegóły akcji oraz psy, które odwiedzą Baristację, poznacie tutaj - link do wydarzenia na Facebook'u.


(oprac.aa)

facebook