Dodana: 26 czerwiec 2019 13:56

Zmodyfikowana: 26 czerwiec 2019 13:56

W najbliższy weekend warto zajrzeć do Suprasla

Koncerty, pokazy motocyklowe, występy zespołów młodzieżowych, a także otwarcie miejskiego targowiska – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych na Dni Supraśla. Odbędą się one od 29 czerwca do 1 lipca czyli w najbliższy weekend.

Ilustracja do artykułu image001.jpg

W ramach obchodów w sobotę – 29.06.2019r. w godz. 12:00 – 22:30 na Amfiteatrze w Supraślu odbędzie się impreza plenerowa pt. „Rockowania obojga narodów”. W programie przewidziano: pokazy OSP Supraśl, pokaz klubu Karate z Supraśla, pokaz motocyklowy, występ Supraskiej Orkiestry Dętej, zespołów młodzieżowych, koncert zespołu „Tramp”. Gwiazdą wieczoru będzie zespól „Krambabula”. Otwarta zostanie wystawa plenerowa autorstwa Ewy Cywińskiej pt. „Obok Orła. Znak Pogoni”.

 

Kolejnego dnia – w niedzielę 30.06.2019r. – na Rynku Miejskim w Supraślu o godz. 12:00 nastąpi uroczyste otwarcie Targowiska Miejskiego połączone z biesiadą szlachecką. Targowisko powstało w ramach projektu „Rynek Kultury w Supraślu” realizowanego przez Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020. Dzięki temu projektowi w Supraślu, w miejscu dawnej pętli autobusowej, powstało całoroczne targowisko miejskie, przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów, festiwali kulinarnych czy zlotów food trucków.

 

W poniedziałek, 01 lipca b.r. w Hotelu Borowinowy Zdrój w Supraślu odbędzie się  Międzynarodowa Konferencja pt. „Polski samorząd na osi współpracy Wschód –Zachód. Dobre praktyki na przykładzie Województwa Podlaskiego”. Konferencja jest organizowana przez Gminę Supraśl i Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego.

 

mat.org.
oprac.ak

facebook