Dodana: 26 czerwiec 2019 08:49

Zmodyfikowana: 26 czerwiec 2019 15:09

VII Przegląd Piosenki Nowoczesnej Osób Niepełnosprawnych „Mam Talent”

W Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Michałowie odbył się we wtorek, 25 czerwca VII Przegląd Piosenki Nowoczesnej Osób Niepełnosprawnych „Mam Talent”. Do Michałowa przyjechało ponad 100 osób z 11 placówek województwa podlaskiego, m.in. z Białegostoku, Czarnej Białostockiej, Kolna, Szumowa, Moniek, Jałówki i oczywiście organizator - placówka w Nowej Woli. Każdy z przybyłych mógł się zaprezentować na scenie.

Wystep grupy wokalno tanecznej na scenie JPG

- Mieliśmy dużo chętnych, więc trochę ograniczyliśmy, by przegląd nie trwał bardzo długo. Podopieczni każdej z placówek, z której mogło przyjechać do dziesięciu osób wykonują 3 piosenki. Przegląd kończy się wręczeniem wszystkim uczestnikom wyróżnień za udział i upominków – wyjaśnia ks. Jarosław Szczerbacz, proboszcz prawosławnej parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Nowej Woli, wiceprezes Fundacji Nowa Wola oraz inicjator utworzenia i kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych w Nowej Woli.

Fundacja Nowa Wola prowadzi Warsztat Terapii Zajęciowej oraz wspiera rodziny osób chorych, osieroconych i prowadzi działalność charytatywną. Ks. Jarosław kieruje w Nowej Woli Warsztatami Terapii Zajęciowej od 2010 r. Obecnie prowadzone są warsztaty Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej Osób Niepełnosprawnych. Warsztaty odbywają się codziennie, a 30 podopiecznych jest dowożonych trzema samochodami z pięciu gmin: Gródek, Michałowo, Narewka, Narew i Zabłudów.

- Zawsze, jak byliśmy zapraszani na podobne przeglądy, to były śpiewane pieśni patriotyczne lub pastorałki, a ja mówię do swoich współpracowników: wymyślmy coś lekkiego, wakacyjnego. I stąd przegląd piosenki nowoczesnej, odbywający się w czerwcu. I to już po raz siódmy. Po przeglądzie wszystkich uczestników czeka obiad i dyskoteka – dodaje ks. Jarosław Szczerbacz.

Szczegółowe informacji o Warsztacie Terapii Zajęciowej: Nowa Wola 89, 16-050 Michałowo, tel. 692 418 400, e-mail wtz.nowawola@o2.pl

źródło: Promocja Michałowo

 

 

 

facebook