Dodana: 29 styczeń 2020 09:16

Zmodyfikowana: 29 styczeń 2020 09:16

Suwałki Blues Festival laureatem plebiscytu Blues Top 2019. Doceniono również Jesień z Bluesem

Jak co roku, środowisko bluesowe, skupione wokół czytelników i dziennikarzy Kwartalnika “Twój Blues” wybrało faworytów mijającego sezonu w ankiecie ,,Blues Top 2019”. Pierwsze miejsce w kategorii Wydarzenie Roku 2019 - Polska zdobył Suwałki Blues Festival. Piąte miejsce w tej samej kategorii zajął najstarszy festiwal bluesowy w Polsce - białostocka Jesień z Bluesem.

Ilustracja do artykułu image003.jpg

Koncert laureatów polskiej części ankiety “Gala Blues Top 2019” odbędzie się 25 kwietnia o godzinie 18.00 w Chorzowskim Centrum Kultury w ramach festiwalu Bluestracje.

Bilety na to wydarzenie będzie można nabyć na www.chck.pl   i www.ticketportal.pl .

Pełna lista laureatów plebiscytu -> KLIKNIJ TUTAJ 

 

*** 
Suwałki Blues Festival to największy plenerowy festiwal bluesowy w kraju. 4 dni koncertów, profesjonalne sceny plenerowe, kluby festiwalowe, kwalifikacje zespołów bluesowych Polish Blues Challenge do European Blues Challenge oraz koncerty w centrum miasta, śniadania bluesowe, otwarta scena bluesowa, koncerty akustyczne i klubowe połączone z jam sessions. Światowe gwiazdy i nowe brzmienia. Tysiące odwiedzających. Doskonała muzyczna atmosfera. SBF to wydarzenie muzyczne o uznanej renomie, wysoko oceniane zarówno przez publiczność, jak i artystów.
(źródło: Suwalski Osrodek Kultury)

Jesień z Bluesem to najstarszy festiwal bluesowy w Polsce. Kilkudniowa muzyczna impreza odbywa się zawsze w listopadzie, nieodmiennie gromadząc tłumy fanów bluesa nie tylko z Białegostoku, ale i całego kraju. Można podczas niej usłyszeć bluesa akustycznego, elektrycznego, blues-rocka, gospel, boogie, jump czy swingującego rhythm’n’bluesa. Jesień z Bluesem to jednak nie tylko muzyka. Organizowane są także wystawy fotograficzne, spektakle muzyczne, projekcje filmowe i spotkania. 
(źródło: Białostocki Ośrodek Kultury)

źródło: Suwałki Blues Festival
oprac.ak

facebook