Dodana: 29 kwiecień 2019 15:23

Zmodyfikowana: 29 kwiecień 2019 15:23

„Nasze Fascynacje 2019”

Od poniedziałku, 6 maja br., w holu Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku będzie można oglądać 51 fotografii przyrodniczych. Wystawa, zatytułowana „Nasze Fascynacje 2019”, prezentuje prace nagrodzone podczas XVIII konkursu na Fotografa Roku Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Oficjalne otwarcie ekspozycji odbędzie się o godz. 13.00.

Ilustracja do artykułu Instytut Biologii_FOT_JK.jpg

Jak informują organizatorzy konkursu, w tegorocznej edycji do rywalizacji stanęło 41 autorów, członków OM ZPFP. Zgłosili rekordową liczbę 1080 fotografii, w dziewięciu kategoriach tematycznych. Zwycięskie zdjęcia wykonane zostały zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami, a autorzy uwiecznili na nich zwierzęta, rośliny, ale też krajobrazy. Zdjęcia w kategorii “świat w naszych rękach” pokazują wzajemne relacje człowieka i przyrody, wskazują sposoby jej ochrony, ale także piętnują przypadki dewastacji.

 

Organizatorami wystawy są Okręg Mazowiecki Związku Polskich Fotografów Przyrody i Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy. W kampusie UwB będzie ją można oglądać do 30 września 2019 r.

 

źródło: rzecznik UwB
oprac.ak

facebook