Dodana: 26 kwiecień 2019 09:08

Zmodyfikowana: 26 kwiecień 2019 09:08

Międzynarodowy Dzień Tańca. W Białymstoku świętujemy 26 kwietnia

Dance walking, wieczór tańca czy taneczny jam - tak Białystok będzie świętował Międzynarodowy Dzień Tańca, który odbędzie się 26 kwietnia br.

Chłopak tańczący breakdance. W tle magnetofon.

Pomysł powstał z inicjatywy Julii Dondziło, zaś organizacją wydarzenia zajmują się sami artyści, zespoły i studia tańca przy niezastąpionym wsparciu Uniwersyteckiego Centrum Kultury w Białymstoku i przychylności Katarzyny Niziołek – Pełnomocnika Rektora ds. Uniwersyteckiego Centrum Kultury w Białymstoku.

Dance walking to taneczny spacer, który polega na tym, że grupa osób przemieszcza się po mieście w tańcu według wcześniej ustalonego punktu wymarszu i trasy. Sam pomysł jest tak prosty, jak to tylko możliwe - uczestnicy chodzą i tańczą, każdy tańczy jak czuje, potrafi i chce. Wspólnie można zaproponować interakcję w grupie, zabawy, różne opcje chodzenia zsynchronizowane z różnymi przestrzeniami w mieście. Każda osoba ma swoje słuchawki i muzykę. Przygotowana wcześniej playlista jest do ściągnięcia i wspólnego odtwarzania, tak, aby wszyscy połączyli się w jednym rytmie. Chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę, wspólne dzielenie się tą radością i z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca zaznaczenie obecności miłośników tańca i ruchu w naszym mieście i wspólne świętowanie. Spacer może być świętem! 

Białostocki Wieczór Tańca to spotkanie artystów, zespołów i studio tańca z Białegostoku, którzy na wspólnej scenie zaprezentują część ich pracy tanecznej. Będą to prezentacje solowe i grupowe łączące dowolne techniki taneczne : od tańca nowoczesnego do tańca współczesnego. Zaskoczy nas różnorodność i potencjał artystów naszego miasta. Podczas wieczoru przewidziana jest dyskusja tancerzy wraz z publicznością o chęci, potencjale i możliwościach rozszerzenia oferty kulturalnej miasta o wydarzenia łączące tancerzy w Białymstoku oraz wsparciu tego projektu przez publiczne instytucje kultury. Dyskusja odbędzie się wokół poczęstunku.

Jam taneczny to propozycja spotkania w ruchu i tańcu przy akompaniamencie muzyków na żywo. Jam przewiduje udział wszystkich zainteresowanych osób bez konieczności posiadania umiejętności tanecznych: można improwizować w ruchu, śpiewać, czytać w interakcji z muzyką lub wyrazić własną kreatywność w jeszcze inny sposób. Jam przewiduje udział animatora, który wprowadzi nas w świat improwizacji i przekaże narzędzia-klucze do tańca w ruchu improwizowanym oraz do tańca w kontakcie z innymi uczestnikami. Będzie to okazja do zapoznania się z praktyką zwaną kontakt improwizacja oraz swobodnego wyrażenia własnego twórczego potencjału.

***

DANCE WALKING start: Rynek Kościuszki, godz.16
Wstęp wolny – rezerwacja mailowa mile widziana

BIAŁOSTOCKI WIECZÓR TAŃCA, start: UCK Ciołkowskiego 1N, godz.18
Wstęp 17 zł

JAM TANECZNY, start: UCK Ciołkowskiego 1N, godz.19.30
Wstęp 8 zł

E-mail: mdt.bialystok@gmail.com

Link do wydarzenia na FaceBook'u

Link do Dance Walking

 

facebook