Dodana: 24 czerwiec 2019 12:33

Zmodyfikowana: 24 czerwiec 2019 12:33

Malowanie na płocie schroniska

W ostatni dzień czerwca schronisko w Sonieczkowie (Żarnowo Pierwsze, Augustów) zaprasza dzieci i dorosłych na warsztaty plastyczne połączone ze spacerami schroniskowych psów.

Ilustracja do artykułu pieski fb.jpg

W Sonieczkowie mieszka obecnie 370 psów wszystkich ras, płci, wieku i usposobienia. Potrzebny jest im bardzo kontakt z człowiekiem. To szansa na wyjście z kojca, poczucie trawy pod łapami, zobaczenie zieleni, poczucie wiatru w uszach. To szansa na ruch i dotyk ludzkiej ręki. W dalszej perspektywie - szansa na adopcję. Pracownicy schroniska mimo wielkich starań nie są w stanie zapewnić psom spacerów i chwili kontaktu. Potrzebni są wolontariusze do wyprowadzania psów na spacery.

Dlatego, aby poznać psy z przyszłymi wolonatriuszami, a może opiekunami Sonieczkowo organizuje 30 czerwca o godzinie 11.00 (do 14.00) warsztat plastyczne - na schroniskowym płocie. Do pomalowania będzie sto metrów ogrodzenia. Będą farby, pędzle, wałki do malowania oraz pączki i napoje do zregenerowania sił.

W tym czasie, gdy mali mistrzowie pędzla będą pokrywać farbami kolejne metry muru, dorośli opiekunowie dzieci: rodzice, dziadkowie, starsze rodzeństwo, ciocia, wujek i sąsiadki, szwagier taty lub kolegi mogą wyprowadzić na spacer sonieczkowe pieski.

Szczegóły na wydarzeniu na FB - link do strony.
mat.org/art
facebook