Dodana: 2 marzec 2020 08:58

Zmodyfikowana: 2 marzec 2020 08:58

Dziesięć domków dla owadów pojawiło się w Michałowie

Domki zostały wykonane przez dzieci przedszkoli i szkół w ramach konkursu zorganizowanego przez firmę Leroy Merlin, która udostępniła materiały do ich budowy.

Ilustracja do artykułu domki dla owadów (1).jpg

- Jest to już druga taka akcja firmy Leroy Merlin, w ubiegłym roku dwanaście domków stanęło w Białymstoku przy tworzących się łąkach. W tym roku dziesięć domków przyjechało do Michałowa, a trzy będą ustawione w dzielnicy Piasta w Białymstoku – mówi Małgorzata Gryc z Leroy Merlin, pomysłodawca i organizator akcji. - Akcja ma wspomóc pożyteczne owady, ale też ma cel edukacyjny, stąd konkurs zorganizowany dla szkół i przedszkoli. W tym roku w konkursie zwyciężyła Szkoła Podstawowa Nr 52 w Dojlidach Górnych.

Pani Małgorzata zadzwoniła do Urzędu Miasta w Michałowie z propozycją nieodpłatnego przekazania domków gminie.

- Od razu się zgodziliśmy, to przecież taka piękna inicjatywa. Domki zostaną rozlokowane na terenie całej gminy – przyznaje zastępca burmistrza Michałowa Konrad Sikora. – Jest tu nawet domek ze szkoły, w której uczy się moja córka.

Okazałe i pomysłowe domki dla owadów zapylających zbudowane są z naturalnych materiałów, wewnątrz są np. kawałki cegieł, szyszki i słoma. Z jednego domku mogą korzystać różne gatunki owadów. Budowle zostały zabezpieczone siatką, by nie mogły się do nich dostać szerszenie.

 

 

źródło: Promocja Michałowo
oprac.ak

facebook