Łomżyńscy tancerze najlepsi w Ełku
Sukcesy taneczne par z KTT „AKAT” Łomża podczas III Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego „o Puchar Prezydenta Ełku”.
W sobotę 25 października 2014 r. w Ełku odbył się III Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „o Puchar Prezydenta Ełku ”.
W turnieju tym startowały łomżyńskie pary taneczne w kategorii par rekreacyjnych i kategorii par sportowych z Klubu Tańca Towarzyskiego „AKAT” działającego przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży , trenowanych przez Magdalenę i Jacka Baczewskich. W bardzo licznie obsadzonych kategoriach wiekowych łomżyńskie pary zaprezentowały się bardzo dobrze ,zdobywając wiele pucharów i medali.
Łomżanie kolejny raz potwierdzili swoją dobrą dyspozycję taneczną i dobre przygotowanie do sezon tanecznego. Na uwagę zasługuję to, że łomżyńskie pary taneczne z KTT „AKAT” to czołówka regionu w tańcu towarzyskim ,a w szczególności cieszą kolejne wygrane i zdobyte wyższe klasy taneczne.
- w kategorii 14-15 lat wyższą klasę taneczną B w tańcach standardowych zdobyła para Mateusz Krakowiecki i Aleksandra Wronowska
- I miejsce w kategorii 12-13 lat klasa E Radosław Walczyk i Zuzanna Święcka*
- I miejsce w kategorii 12-13 lat klasa D Rafał Magdziak i Nina Wiśniewska*
- I miejsce w kategorii pow. 15 lat klasa C Damian Siwik i Kamila Wronowska*
- I miejsce w kategorii pow. 15 lat klasa B Piotr Łuba i Paulina Łażewska*
Dobra dyspozycję par świadczą kolejne miejsca:
W kategorii par rekreacyjnych
- w kategorii 8-9 lat klasa H
I miejsce i awans do wyższej klasy tanecznej G zdobyły pary taneczne:
- - Kacper Swięcki i Anna Dębek *
- - Oskar Żebrowski i Natalia Puławska*
- - Maciej Mieczkowski i Maja Polkowska*
- - Michał Kodzis i Katarzyna Cwalina *
- 10-11 lat klasa H
- I miejsce i awans do wyższej klasy tanecznej G zdobyła para taneczna Wiktor Jezusek i Julia Krynica
- I miejsce zajęła para Mateusz Pieńkowski i Julia Kostecka*
- w kategorii 10-11 lat klasa G *
- IV miejsce zajęła para Mateusz Lewko i Natalia Kowalska
- w kategorii 10-11 lat klasa F*
- III miejsce zajęła para Hubert Kozłowski i Agata Domańska
- IV miejsce zajęła para Gabriel Ostrowski i Wiktoria Wilimczyk
- V miejsce zajęła para Maksymilian Ramotowski i Julia Olender
- w kategorii 12-13 lat klasa F *
- I miejsce zajęła para Michał Chrzanowski i Magdalena Łukaszewska
- II miejsce zajęła para Jakub Wierzbowski i Zuzanna Domańska
- III miejsce zajęła para Krzysztof Kodzis i Aleksandra Czerwińska
- IV miejsce zajęła para Rafał Plona i Linda Filipkowska
- w kategorii pow. 14 lat klasa F *
- I miejsce i awans do wyższej klasy tanecznej E zdobyła para taneczna Adam Dąbkowski i Wiktoria Śledziewska
- III miejsce i awans do wyższej klasy tanecznej E zdobyła para Mikołaj Konopka i Joanna Dębek
Kategoria par Sportowych
- w kategorii 12-13 lat klasa E
- I miejsce zajęła para Radosław Walczyk i Zuzana Święcka
- w kategorii 12-13 lat klasa D
- I miejsce zajęła para Rafał Magdziak i Nina Wiśniewska
- V miejsce zajęła para Hubert Kamiński i Joanna Krysiak
- w kategorii 14-15 lat klasa E
- II miejsce zajęła para Mateusz Konopka i Paula Banach
- V miejsce zajęła para Mateusz Żebrowski i Natalia Buckowska
- w kategorii 14-15 lat klasa D*
- III miejsce zajęła para Michał Korwek i Karolina Bikowska
- w kategorii 14-15 lat klasa C
- II miejsce w tańcach standardowych i awans do wyższej klasy tanecznej B zdobyła para Mateusz Krakowiecki i Aleksandra Wronowska*
- IV miejsce w tańcach latynoamerykańskich i VI w tańcach standardowych zajęła para Patryk Łępicki i Zuzanna Ogórkowska
- w kategorii pow. 15 lat klasa C
- I miejsce w tańcach latynoamerykańskich i V w tańcach standardowych zajęła para Damian Siwik i Kamila Wronowska*
- III miejsce w tańcach standardowych i V miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Dominik Lewko i Natalia Dąbrowska
- IV miejsce w tańcach standardowych i IV miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Jakub Małachowski i Kinga Wiśniewska
- w kategorii pow. 15 lat klasa B
- I miejsce w tańcach standardowych zajęła para Piotr Łuba i Paulina Łażewska*
- III miejsce w tańcach standardowych zajęła para Patryk Plona i Marcelina Mieczkowska
- IV miejsce w tańcach standardowych zajęła para Bartosz Chojnowski i Adrianna Kiersztan
- II miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Sebastian Krakowiecki i Mariola Orzoł