Radiowa Kronika Województwa Podlaskiego

Radiowa Kronika Województwa Podlaskiego to cotygodniowy przegląd najważniejszych wydarzeń w województwie podlaskim. To aktualne informacje na temat działalności Zarządu Województwa Podlaskiego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. To wiadomości o najciekawszych przedsięwzięciach kulturalnych i imprezach sportowych, nowych inwestycjach oraz możliwościach pozyskiwania funduszy unijnych. Premierowe odcinki publikowane są w każdy czwartek na Wrotach Podlasia oraz emitowane na antenach rozgłośni regionalnych.

 • Radiowa kronika województwa podlaskiego - 06.08

  Ilustracja do artykułu Podlaski e-bazarek.png
  2020-08-05 14:59:51

  W najnowszym odcinku Radiowej Kroniki Województwa Podlaskiego poruszone są tematy wsparcia dla podlaskich gmin w ramach skupionych w Lokalnych Grup Działania oraz dla ośrodków pomocy społecznej w Piątnicy, Śniadowie oraz Drohiczynie. Ponadto, usłyszymy o portalu wspierającym lokalnych producentów „Podlaski e-bazarek”, wakacyjnych kursach białostockiego WORD-u oraz wizycie w regionie czeskiej telewizji.

 • Radiowa kronika województwa podlaskiego- 29.07

  Ilustracja do artykułu kronika.jpg
  2020-07-29 13:41:04

  W programie Radiowej Kroniki Województwa Podlaskiego usłyszymy o dofinansowaniu na modernizację targowiska w Mońkach w kwocie blisko 1 mln zł, o wsparciu finansowym w wys. ponad 125 tys. zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na uruchomienie Klubu Integracji Społecznej w Jedwabnem, o wznowieniu codziennych połączeń kolejowych na trasie Białystok – Bielsk Podlaski – Hajnówka, o festiwalu „Podlaskie Spotkania” online oraz o białysie, regionalnej potrawie, która trafiła na listę produktów tradycyjnych.

 • Radiowa kronika województwa podlaskiego- 23.07

  Ilustracja do artykułu [21.07.2020] Dofinansowanie na budowę targowisk w wojewójdzie podlaskim 00.jpg
  2020-07-22 13:18:12

  W programie Radiowej Kroniki Województwa Podlaskiego usłyszymy o podpisaniu dwóch pierwszych umów na dofinansowanie budowy i remontów czterech targowisk w regionie, o 6,5 mln złotych dotacji z RPOWP przyznanych przez Zarząd Województwa Podlaskiego na rozbudowę oraz wyposażenie budynków przedszkola "Słoneczne" w Wasilkowie, o dofinansowania z RPOWP także na projekty Lokalnych Grup Działania, o dotacji z Urzędu Marszałkowskiego na zakup sprzętu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolnie.

 • Radiowa kronika województwa podlaskiego- 15.07

  Ilustracja do artykułu Puchary-4.jpg
  2020-07-16 09:40:54

  Puchar Gmin, przetarg modernizację 4-kilometrowego odcinka drogi krajowej 66 w Wysokiem Mazowieckiem, prawie 5,5 mln zł wsparcia finansowego dla 65 firm z Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego, dofinansowanie w wys. 4 mln zł na realizację 15 inwestycji w gminach w ramach RPOWP oraz przywrócenia kolejowego transportu pasażerskiego na trasie Białystok – Hajnówka z wykorzystaniem linii nr 53 – o tym w kolejnym odcinku Radiowej Kroniki Województwa Podlaskiego.

 • Radiowa kronika województwa podlaskiego- 09.07

  Ilustracja do artykułu Sesja 6.07-20.jpg
  2020-07-08 15:49:07

  W programie Radiowej Kroniki Województwa Podlaskiego usłyszymy o udzielonym wotum zaufania i absolutorium za wykonanie budżetu w 2019 roku dla Zarządu Województwa Podlaskiego na XX sesji Sejmiku, przyznanym dofinansowaniu przez zarząd województwa z Regionalnego Programu Operacyjnego WP na projekty realizowane w ramach Lokalnych Grup Działania, uhonorowaniu Wicemarszałka Województwa Podlaskiego Marka Olbrysia Kordelasem Leśnika Polskiego, najwyższym odznaczeniem przyznawanym przez leśników oraz rozstrzygnięciu konkursu organizowanego przez Teatr A. Węgierki w Białymstoku na scenariusz sztuki inspirowanej wydarzeniami z 1940 roku "Wspomnienia o Katyniu".

 • Radiowa kronika województwa podlaskiego - 01.07

  Ilustracja do artykułu Czeki na drogi (60 of 31).jpg
  2020-07-02 12:24:13

  Ponad 2.2 mln zł na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych trafiły do 18 podlaskich gmin. To kolejne, rekordowe wsparcie samorządu województwa na budowę i modernizacje dojazdówek . W ubiegłym roku przeznaczono na ten cel blisko 1,7 mln zł. Kolejną ważną informacją dla kierowców jest oddanie do użytku obwodnicy Kupisk pod Łomżą. Inwestycja przez wiele miesięcy nie była przejezdna z powodu problemów, które zgłaszali mieszkańcy miejscowości przez którą przebiega. Na koniec zaproszenie m.in. na XX sesję Sejmiku Województwa Podlaskiego.

 • Radiowa kronika województwa podlaskiego – 24.06

  Ilustracja do artykułu 538x0 (1).jpg
  2020-06-24 15:29:49

  W tym odcinku m.in. o rekordowym zainteresowanie pomocą dla przedsiębiorców na kapitał obrotowy i o pieniądzach na przygotowanie dokumentacji rewitalizacji linii kolejowej nr 49 na odcinku Śniadowo- Łomża. Będzie też mowa o zakupie i przekazaniu alkomatów policjantom z Zambrowa, Grajewa, Łomży, Kolna i Wysokiego Mazowieckiego. Urząd marszałkowski ogłasza też otwarty konkurs ofert na wykonanie zadań z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Na zakończenie coś dla melomanów - zapowiedź weekendowego koncertu "Muzyczne uniesienia" na letniej scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej.

 • Radiowa kronika województwa podlaskiego - 17.06

  Ilustracja do artykułu PPG.jpg
  2020-06-17 16:40:30

  35 mln zł trafi do podlaskich przedsiębiorców. Będą one przeznaczone na finansowanie kapitału obrotowego – bieżącej działalności firmy, której sytuacja pogorszyła się w związku epidemią. 22 czerwca, o godz. 8.00 zostanie uruchomiona możliwość składania wniosków poprzez generator wniosków aplikacyjnych. O przyznaniu dotacji decyduje kolejność zgłoszeń. W tym spotkaniu powiemy również o połączeniach autobusowych, które ponownie ruszają po pandemii, i o dofinansowaniu Kół Gospodyń Wiejskich z naszego terenu.

 • Radiowa kronika województwa podlaskiego- 10.06

  Ilustracja do artykułu 8.06. Sesja Sejmiku Województwa Podlaskiego (14 of 28).jpg
  2020-06-10 15:32:43

  Urząd Marszałkowski woj. podlaskiego przyznał rekordowe sumy dofinansowania dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Do gmin i miejscowości z woj. podlaskiego trafi w sumie ponad 3 miliony sto tys. złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu ratowniczo - gaśniczego i umundurowania. 620 tys zł trafi do jednostek uczestniczących w gaszeniu pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym. Ostatnie dni to także docenienie lokalnych inicjatyw. Na ciekawe projekty Zarząd Województwa Podlaskiego przeznaczył ponad 785 tysięcy złotych.

 • Radiowa kronika województwa podlaskiego- 04.06

  Ilustracja do artykułu Spalarnia konferencja 0 14.jpg
  2020-06-04 12:42:14

  Marszałek zbada czy spalarnia odpadów działa zgodnie z pozwoleniem – to reakcja po zapoznaniu się z protokołem pokontrolnym Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku. Ponad 430 złotych przekazał Zarząd województwa podlaskiego na wykonanie kolejnych testów na obecność koronawirusa. Wsparcie otrzymają Białostockie Centrum Onkologii, szpitale wojewódzkie w Suwałkach i Białymstoku, a także szpital psychiatryczny w Choroszczy. Za przyznaną kwotę zostanie wykonanych 1090 testów. Będzie też o targach edukacyjnych online – na które zaprasza Młodzieżowy Sejmik Województwa Podlaskiego i Młodzieżowej Rady Miasta Białegostoku.

facebook