Dodana: 24 styczeń 2013 11:48

Zmodyfikowana: 24 styczeń 2013 11:48

500 lat Województwa Podlaskiego

Organizatorzy obchodów zwracają się z apelem do samorządów województwa o zgłaszanie się do uczestnictwa w poszczególnych elementach obchodów. 

2013 to rok wyjątkowy w historii województwa podlaskiego, w tym roku bowiem obchodzimy 500-lecie województwa. Na kwiecień zaplanowaliśmy uroczystości obchodów i chcemy wspólnie pokazać to, co w naszym województwie jest najlepszego.  Kwiecień będzie w tym roku obfitował w wydarzenia: finał konkursu Podlaska Marka Roku, Konwent Marszałków w Białymstoku, główne obchody 500- lecie urodzin województwa.

Przedstawiamy ogólny zarys 2-dniowych obchodów 500-lecia województwa, zaplanowanych na 25-26 kwietnia:

  Kongres Samorządowy - pierwszy taki kongres, podczas którego będą omawiane główne atuty, sukcesy, a także problemy województwa podlaskiego i jego poszczególnych gmin, a także możliwości w nowej perspektywie finansowej na lata 2014- 2020; organizatorzy liczą na udział w nim przedstawicieli rządu, ministerstw i samorządów województwa podlaskiego.
zapisy i więcej informacji : www.500latpodlaskiego.pl/

 Parada Samorządów (pomysł Członka Zarządu Województwa Podlaskiego Jacka Piorunka) - pierwsza samorzadowa parada przejdzie ulicami Białegostoku (od Odeskiej przy Operze i Filharmonii Podlaskiej, przez Krakowską, Lipową do Rynku Kościuszki) i zaprezentuje możliwości kulturalne, folklorystyczne poszczególnych gmin województwa.
więcej: zapisy i więcej informacji www.parada.woak.bialystok.pl/

 Podlaska Marka Roku. www.podlaskamarka.pl

 Inicjatywa Społeczna Roku (od lat inicjatywie patronuje Wojewoda Podlaski Maciej Żywno) - zaprezentowanie tych organizacji i inicjatyw pozarządowych z województwa, aktywnie działających  w lokalnym środowisku, których społeczny zapał i wielka energia sprawia, ze lokalnym społecznościom żyje sie lepiej.
wiecej: www.bialystok.uw.gov.pl/Inicjatywa+Spoleczna+roku.pl

****

Zarząd Województwa Podlaskiego postanowił o przyjęciu okolicznościowego symbolu graficznego, przygotowanego przez Profesora Leona Tarasewicza i odwołującego się do obecnego logo regionu. Symbol stosowany będzie podczas przedsięwzięć współorganizowanych przez Województwo Podlaskie oraz na materiałach wydawanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego i jednostki organizacyjne Województwa w przyszłym roku kalendarzowym.

 

Poza logotypem opracowany został również System Identyfikacji Wizualnej,
w którym znajdują się przykłady zastosowania logotypu. Serdecznie zapraszamy do lektury.

W sprawie wykorzystania logo prosimy o kontakt z Departamentem Współpracy z Zagranicą i Promocji UMWP (nr tel. 85 74 97 452, mail :ewa.sobolewska@umwp-podlasie.pl

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook