Dodana: 25 wrzesień 2019 22:23

Zmodyfikowana: 25 wrzesień 2019 22:23

VI WKG. Poznaliśmy topowe i inwestycje i najlepszych pracodawców Polski Wschodniej

Rozstrzygnięcie konkursów Top Inwestycje i Top Pracodawcy 2019 Polski Wschodniej odbyło się w środę (25.09) podczas wieczornej Gali pierwszego dnia VI Wschodniego Kongresu Gospodarczego. Wśród laureatów obu plebiscytów są inwestycje i pracodawcy z województwa podlaskiego. Nagrody zwycięzcom wręczali m.in. Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego i Członek Zarządu Marek Malinowski.

Ilustracja do artykułu Gala  (49 of 49) (1).jpg

Top Inwestycje 2019
Konkurs ma za zadanie wskazanie inwestycji samorządowych i podległych im spółek,
a także inwestycji infrastrukturalnych i prywatnych, biznesowych, których efekt jest ważny dla regionu i jego mieszkańców. Do udziału w tegorocznej edycji organizatorzy zaprosili zarówno inwestycje komunalne, jak też prywatne oraz dotyczące infrastruktury drogowej lub kolejowej z terenu województwa podlaskiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.
Spośród 30 nominowanych projektów wybrano dziesięć najciekawszych, najbardziej prorozwojowych i najważniejszych dla mieszkańców regionów Polski Wschodniej. Wśród zwycięzców znalazło się m.in. białostockie Muzeum Pamięci Sybiru. Wyboru najlepszych projektów dokonała skupiająca profesjonalistów ze świata administracji, samorządu i biznesu Rada Konsultacyjna. Swoich faworytów w konkursie wskazać mogli również czytelnicy portalu samorządowego.pl

A oto  laureaci Top Inwestycji 2019:
Rozwój terenów zielonych w Stalowej Woli, rozbudowa Centrum Logistycznego w Iławie, hala produkcyjno-magazynowa w Olsztynku, budowa zbiornika retencyjnego w Kobylanach, budowa suszarni osadów ściekowych w Rzeszowie, modernizacja linii kolejowej Lublin-Stalowa Wola, baseny Tropikalne Binkowski Resort w Kielcach, renowacje w Twierdzy Boyen w Giżycku, rozbudowa sieci komunikacji zbiorowej w Lublinie i wspomniane wcześniej Muzeum Pamięci Sybiru.
Nagrodę czytelników wydawnictwa potalsamorządowy.pl trafiła do Kraśnika za rozbudowę Zespołu Szkół nr 3.

 

Top Pracodawcy 2019
Podczas środowej Gali rozstrzygnięto też konkurs Top Pracodawcy 2019. Wyróżnienia otrzymały Michelin Polska, białostockie firmy  Infinity Group, i TenderHut, Lubella, Palisander, Modern Expo, Celsa Huta Ostrowiec, BorgWarner  i  Transition Technologies, która „zgarnęła” również nagrodę internautów – czytelników portalu  PulsHR.pl
Celem plebiscytu Top Pracodawcy Polski Wschodniej jest wyłonienie grona wyróżniających się firm z pięciu wschodnich województw naszego kraju, które łączą wpływ na rozwój gospodarczy regionu z ważną rolą na rynku pracy.
W gronie laureatów znalazły się firmy znaczące, nowocześnie zarządzane, stawiające na innowacyjność. 

 


Konkursu Top Inwestycje i Top Pracodawcy to wydarzenie towarzyszące VI Wschodniego Kongresu Gospodarczego. Finał obu plebiscytów odbywa się tradycyjne podczas Gali wieńczącej pierwszy dzień forum gospodarczego.

ak

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook