Dodana: 5 maj 2020 10:11

Zmodyfikowana: 5 maj 2020 10:11

Zostań tulipanowym wolontariuszem online

„Tulipany mocy” to charytatywno-edukacyjna akcja białostockiego Stowarzyszenia ProSalute, które wspiera dzieci z dystrofią mięśniową. Mimo, że w tym roku poletko tulipanów zyskało symboliczną wirtualną postać, pomoc potrzebna jest jak najbardziej realnie.

Ilustracja do artykułu ProSalute.jpg

Jesienią ubiegłego toku w ramach wspieranej przez Województwo Podlaskie akcji „Tulipany Mocy” w Parku im. księcia Józefa Poniatowskiego w Białymstoku zasadzono 2,5 tysiąca czerwonych tulipanów, a w niebo pofrunęło 130 czerwonych balonów. Tulipany były też sadzone w podlaskich szkołach, czy w prywatnych domach. W tym roku miały być tulipanowe kwesty, akcje prozdrowotne z tulipanem w tle, kiermasze. Jest pandemia i wirtualne poletko tulipanów. A także wielka potrzeba wsparcia na rehabilitację i nierefundowaną przez NFZ terapię podobiecznych ProSalute prowadzoną w Klinice Rehabilitacji Dziecięcej UDSK w Białymstoku.

Stowarzyszenie zachęca do zostania „Tulipanowym Wolontariuszem online”. Jak to zrobić?

  • zachęć swoich znajomych do wsparcia akcji i wpłaty na dedykowanym profilu FB - link do strony;

  • zachęć swoich znajomych i sam też skorzystaj z zakupów przez Internet - robiąc je za pomocą Fani Mani - link do strony. Nie tracisz ani złotówki, a dzieci zyskują;

  • udostępnij powyższe informacje na swoim fanpage’u/profilu w mediach społecznościowych;

  • sam zorganizuj zbiórkę;

  • weź sam lub zachęć innych do wziecia udziału w konkursie plastycznym i literackim.

Stowarzyszenie prosi też o informacje, jeśli ktoś zdecyduje się na bycie wolontariuszem online. Wystarczy na pisać na adres mailowy ProSalute: prosalutewolontariat@wp.pl. Zysk z pomagania jest ogromny. Motto Stowarzyszenia brzmi: „Radość, która przemienia się w dziękuję, jest najlepszą wdzięcznością. (Gottfried E. Lessing).

Małgorzata Sawicka, fot. ProSalute

 

***

Stowarzyszenie ProSalute powstało w 2017 r. i jest zrzeszeniem osób fizycznych, zawiązanym dla promowania i wspierania zdrowia w różnych grupach społecznych oraz do prowadzenia działalności naukowo-szkoleniowej. Jego celem jest m.in.: pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej i wyrównywanie nierówności społecznych, podejmowanie działań mających na celu ochronę i promocję zdrowia, działalność charytatywna, promocja i organizacja wolontariatu, działanie na rzecz osób niepełnosprawnych, osób starszych i samotnych w trudnej sytuacji losowej.

 

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook