Dodana: 24 wrzesień 2020 08:52

Zmodyfikowana: 24 wrzesień 2020 08:58

XI Festiwal Młodzieży bez Granic

Już po raz jedenasty w dniach 28-30.09 odbędzie się kolejna edycja różanostockiego Festiwalu Młodzieży bez Granic. To innowacyjne przedsięwzięcie, w ramach którego artyści z całego świata kreatywnie aktywizują młodzież. Festiwal jest współfinansowany z budżetu województwa, a honorowy patronat objął nad nim marszałek Artur Kosicki.

Ilustracja do artykułu Plakat Festiwalu Bez Granic (1 of 1).jpg

Festiwal Młodzieży bez Granic to różnorodne warsztaty kulturalne, uwieńczone pokazami i koncertami, łączące przedstawicieli środowisk kultury z całego świata, którzy w sposób kreatywny aktywizują twórczo uczestników: młodzież wykluczoną społecznie i grupy marginalizującej znaczenie sztuki w życiu codziennym. To platforma rozwoju edukacji kulturalnej oparta na interakcji, różnorodnych metodach pracy twórczej, dostosowanych tematycznie do potrzeb i zainteresowań osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i społecznymi, zakończonych koncertem finałowym. W tym roku dla otwartej publiczności wystąpią zespoły: Krzikopa, Czeremszyna i Tęgie Chłopy.

Organizatorami festiwalu są: Towarzystwo Salezjańskie - Inspektoria (Prowincja) św. Stanisława Kostki w Warszawie i  Salezjański Ośrodek Wychowawczy im. św. Jana Bosko.

Ze względów bezpieczeństwa epidemicznego liczba wejść na wydarzenia jest ograniczona. W czasie koncertów obowiązuje obowiązkowa dezynfekcja rąk oraz obowiązek zakrywania nosa i ust.

Źródło: organizator, oprac. Małgorzata Sawicka

W załączeniu plakat Festiwaly Młodzieży Bez Granic.

Pliki do pobrania

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook