Dodana: 19 maj 2019 21:47

Zmodyfikowana: 19 maj 2019 21:47

Wizyta uczestników Akademii Przyszłości

Grupa kilkunastu uczestników projektu Akademia Przyszłości odwiedziła w piątek (17 maja br.) UMWP. Dzieci z opiekunami-wolontariuszami zwiedzili urząd, spotkali się z wicemarszałkiem Stanisławem Derehajło a także usiedli w jego fotelu.

Ilustracja do artykułu Wizyta Akademii Przyszlosci(31).JPG

Dziewczęta i chłopcy z białostockich szkół, którzy biorą udział w mentoringowym projekcie Akademia Przyszłości w piątek mieli okazję zwiedzić urząd marszałkowski. Poznali podstawowe zadania samorządu, urzędowe korytarze i tajne zakamarki, w sekretariatach kilku departamentów podbili swoje "obiegówki", a w Departamencie Społeczeństwa Informacyjnego na własne oczy zobaczyli jak wygląda światłowód. Grzegorz Stelmaszyk, z-ca dyrektora DSI przygotował gościom specjalny konkurs, gdzie oprócz książkowych nagród dzieci mogły zdobyć też wiedzę o Sieci Szerokopasmowej Województwa Podlaskiego.

Następnie goście wcielili się w dziennikarzy i na konferencji prasowej w sali posiedzeń zarządu województwa odpytali wicemarszałka Stanisława Derehajło z rozmaitych dziedzin: od historii w tym jego rodziny, przez wiedzę o społeczeństwie aż po znajomości z prezydentem.

Na końcu wizyty każdy z gości obejrzał gabinet Marszałka Wojewodztwa Podlaskiego Artura Kosickiego (nieobecnego tego dnia w urzędzie) a także zasiadł w fotelu wicemarszałka.

art

 

  

 

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook