Dodana: 8 lipiec 2020 12:14

Zmodyfikowana: 8 lipiec 2020 12:14

Więźniowie odnawiają wózki dla niepełnosprawnych

Caritas Archidiecezji Białostockiej otrzymała w środę (8.07) od Zakładu Karnego w Białymstoku wózki inwalidzkie, które zostały naprawione przez skazanych w ramach programu resocjalizacyjnego „Tacy sami za kratami”. Wózki przekazała zakładowi jedna z białostockich firm, zajmująca się na co dzień utylizacją pojazdów. Wózki trafiły do firmy jako odpad.

Ilustracja do artykułu Wózki dla niepełnosprawnych 1.jpg

Po kilkutygodniowej pracy w więziennych warsztatach wózki inwalidzkie wyglądają jak nowe. To kolejna edycja akcji naprawy wózków przez białostockie więzienie przy ul. Hetmańskiej.

W 2015 roku odnowione wózki inwalidzkie trafiły do hospicjum im. Proroka Eliasza. Zajęcia w ramach programu „Tacy sami za kratami” mają uwrażliwić skazanych na problemy ludzi dotkniętych niepełnosprawnością. Naprawa wózków to tylko część działań w ramach tego programu.

Białostockie więzienie często odwiedzają osoby niepełnosprawne, które pokazują, że życie z różnymi dysfunkcjami może być szczęśliwe, aktywne i pełne pasji, a osoby niepełnosprawne nie potrzebują naszej litości lecz zrozumienia. Naprawa wózków i bezpośrednia pomoc ludziom w potrzebie, pozwala kształtować w skazanych poczucie empatii, bycia potrzebnym i docenionym.

fot. i tekst: Zakład Karny w Białymstoku

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook