Dodana: 13 listopad 2019 10:21

Zmodyfikowana: 13 listopad 2019 14:57

V Podlaskie Forum Aktywności Osób Starszych (relacja na żywo)

Stowarzyszenie Szukamy Polski, Rada Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego i Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego zapraszają do udziału w V Podlaskim Forum Aktywności Osób Starszych, które odbywa się 13 listopada 2019 r. w sali konferencyjnej (115) Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, ul. Wyszyńskiego 1. Zapraszamy do oglądania transmisji z Forum. Początek o godzinie 10.00.

Ilustracja do artykułu rep_1.jpg

Transmisja rozpocznie się o godzinie 10.00

 

Program forum przewiduje między innymi wystąpienie Artura Kosickiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, wykład gościa specjalnego dr Lidii Marii Jedlińskiej z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, koordynatora "Szkoły @ktywnego Seniora" na temat ciekawych form działań edukacyjnych i aktywizujących stosowanych w Krakowie, prezentację ciekawych projektów senioralnych i dobrych praktyk działań lub inicjatyw podlaskich środowisk osób starszych, informację o usługach społecznych dla osób starszych w województwie.
Odbędzie się także  debata oksfordzkiej z tezą  „Aktywność seniorów zmienia środowiska lokalne”.

 

Podczas V Podlaskiego Forum Aktywności Osób Starszych zostaną też ogłoszone wyniki konkursu fotograficznego dla seniorów „Podlaskie Ślady – człowiek, miejsce, kultura”; odbędzie się też  wernisaż prac laureatów konkursu.

Podlaskie Forum Aktywności Osób Starszych odbywa się w Białymstoku od roku 2015. Jest to doroczne spotkanie przedstawicieli organizacji i instytucji działających na rzecz seniorów, aktywnych organizacji senioralnych, miejskich i gminnych rad seniorów z regionu oraz samych seniorów, zainteresowanych problematyką. Jest to też okazja do nawiązania znajomości w środowisku senioralnym województwa podlaskiego, wymiany doświadczeń, dyskusji na ważne dla środowiska tematy, inicjowania współpracy pomiędzy organizacjami oraz współpracy międzypokoleniowej. Forum ma przede wszystkim jednak wymiar edukacyjno – informacyjny.

 

Do udziału w Forum zgłosiło się już ponad 130 osób z całego regionu. Na potrzeby tych, którzy nie będę mogli przyjechać lub nie zgłosili swego udziału a chcą wiedzieć, co będzie działo się  na Forum, organizatorzy przygotowują film oraz rejestrację całego spotkania, które zostanie opublikowane w Internecie – na portalu podlaskisenior.pl i wrotapodlasia.pl

 

mat.org.

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook