Dodana: 24 styczeń 2020 11:50

Zmodyfikowana: 25 styczeń 2020 16:42

Trwa XXIII edycja konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku”

Konkurs nagradza i promuje najbardziej odpowiedzialne duże i małe firmy, które angażują się w działania na rzecz zmiany świata. Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 12 lutego. Laureatów poznamy w czerwcu podczas uroczystej Gali Finałowej.

Ilustracja do artykułu Liderdobroczynnosci.jpg

W tegorocznej edycji nominować kandydatów mogą tylko organizacje pozarządowe. Firmy będą wyróżniane w sześciu kategoriach: Edukacja, Ekologia, Pomoc społeczna, Rozwój lokalny, Sport, Zdrowie. Osobno nagrodzone zostaną fundacje korporacyjne.

Laureatów wybierze kapituła. By ułatwić jej to zadanie, firmy, które przejdą pozytywnie weryfikację ekspertów, zostaną poproszone o przesłanie krótkiego filmiku opowiadającego o prowadzonym przez nie projekcie.

Marka „Dobroczyńca Roku” wyróżnia firmy, które wymagają od siebie więcej, są realnie zaangażowane w projekty społeczne - takie, które mogą zaoferować pracownikowi więcej niż tylko gratyfikację finansową za wykonaną pracę. Konkurs pokazuje, jak różnorodne formy może przybierać społeczne zaangażowanie biznesu: od prowadzenia wolontariatu pracowniczego, poprzez działania na rzecz środowiska naturalnego, po wsparcie lokalnych inicjatyw

Tegoroczna, 23. edycja, w centrum stawia działania na rzecz współpracy, budowania partnerstw między rządami, sektorem prywatnym i społeczeństwem, w oparciu o zasady o wartości, które stawiają człowieka i naszą planetę w centrum działań. Jej hasło brzmi: „Czas współpracy, czas działania” i odwołuje się, do Agendy na rzecz zrównoważonego rozwoju, przyjętej przez Zgromadzenie Ogólne ONZ we wrześniu 2015 r.

Organizatorem konkursu jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, a fundatorem bieżącej edycji Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Więcej informacji dostępnych jest na stronie organizatora - link do strony.

źródło: organizator, oprac. ms

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook