Dodana: 21 grudzień 2020 10:33

Zmodyfikowana: 21 grudzień 2020 10:44

Świąteczna pomoc trafiła do potrzebujących

Ponad trzy tysiące paczek żywnościowych i upominków dla potrzebujących wyjechało w niedzielę (20.12) sprzed siedziby Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie DROGA. Kolejnych 1800 paczek zostanie przekazanych potrzebującym w środę. Akcję świąteczną Stowarzyszenia wsparło finansowo Województwo Podlaskie. W zorganizowanej konferencji prasowej udział wziął marszałek Artur Kosicki.

Marszałek Artur Kosicki oraz ksiądz mówiący do mikrofonu.

Choć ze względów bezpieczeństwa nie będzie wigilii miejskiej w stolicy województwa, potrzebujący z regionu nie zostaną pozostawieni bez pomocy. To do nich skierowana jest świąteczna akcja Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie DROGA. Do osób samotnych, schorowanych, seniorów, wskazanych przez gminne ośrodki pomocy społecznej.

- Dzięki tej akcji 5100 osób będzie miało poczucie, że ktoś o nich pamięta – mówił ojciec Edward Konkol ze Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie DROGA. – Całość kosztowała 160 tys. zł. Pomogło wielu darczyńców, a jedną czwartą kosztów pokrył urząd marszałkowski.

Przekazując odbiorcom akcji życzenia świąteczne, marszałek Kosicki podkreślił, że choć tegoroczne Boże Narodzenie jest specyficzne ze względu na pandemię, zarówno Stowarzyszenie, jak i Województwo Podlaskie, nie zapomina o potrzebujących.

- Jako Samorząd Województwa Podlaskiego zawsze włączamy się w tego typu inicjatywy. Rok temu również pomagaliśmy i uważamy, że należy pomagać ludziom biednym schorowanym, osobom samotnym – mówił marszałek Artur Kosicki, dziękując pracownikom Stowarzyszenia, wolontariuszom i wszystkim zaangażowanym w pomoc za wykonaną pracę.

W każdej paczce znalazł się kurczak, śledzie, bigos, pierogi - wszystko hermetycznie zapakowane. Do tego herbata, cukier, olej. Jedna paczka waży ok. 12 kilogramów. Oprócz tego każdy z obdarowanych otrzymał paczuszkę z prezentami. Będzie tam opłatek, sianko, maseczka. I kartka z fragmentem z Pisma Świętego.

W niedzielę paczki rozwoziło 150 kierowców-wolontariuszy. W nadchodzącą środę kolejne 1800 paczek będzie rozdawanych przed siedzibą Stowarzyszenia.

Tekst i fot.: Małgorzata Sawicka

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook