Dodana: 26 maj 2020 15:21

Zmodyfikowana: 26 maj 2020 15:21

Saksofonista zagrał dla mam chorych dzieci

Jeszcze nie można złożyć im życzeń osobiście. Dlatego Fundacja „Pomóż Im” zorganizowała specjalny event dla mam chorych dzieci, przebywających w Klinice Pediatrii Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. W Dniu Matki pod oknami kliniki zagrał im saksofonista.

Ilustracja do artykułu IMG_20200526_113255.jpg

Do tych silnych, niezwykłych kobiet trafiły również podarunki rzeczowe, ale najważniejszy był prezent muzyczny. Łukasz Zajcew, wolontariusz Fundacji, zagrał kilka pięknych przejmujących utworów na saksofonie. Nagłośnienie zapewnił samochód terenowy 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego. Muzyce tańcem towarzyszył Ryś – maskotka pułku. Inny wolontariuszy – Tomek – wyciął oraz pomalował wielkie serce, które przez cały koncert trzymał w górze.

 

Mamy były wzruszone od pierwszych taktów.

 

- Pan, który gra na saksofonie daje nam tyle wzruszeń i emocji, ze to coś niesamowitego. Dziękujemy, że nie zapomnieliście o mamach, które siedzą i walczą razem z dziećmi na onkologii – mówiła drżącym głosem jedna z mam, Katarzyna Pietruszka.

 

- Mamy dzieci z kliniki są obdarzone nie tylko ogromnym sercem, ale i nieprzeciętną siłą. Takim wydarzeniem, chcieliśmy dać im powód do uśmiechu, sprawić, żeby poczuły się wyjątkowo. Chcemy życzyć im przede wszystkim jak najwięcej zdrowia, siły, radości i żeby nigdy nie traciły nadziei – mówi Dominika Chimkowska, koordynator wolontariatu Fundacji „Pomóż Im”.

 

Źródło i fot: Fundacja „Pomóż Im”, oprac. Małgorzata Sawicka

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook