Dodana: 17 sierpień 2020 09:37

Zmodyfikowana: 17 sierpień 2020 09:37

„Równać Szanse 2020”. Można składać wnioski w konkursie grantowym

Tegoroczna edycja Regionalnego Konkursu Grantowego w ramach Programu „Równać Szanse 2020” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności została ogłoszona 4 sierpnia, a wnioski można składać do 27 października 2020 roku, do godziny 12.00.

Ilustracja do artykułu równać szanse.jpg

O granty mogą ubiegać się organizację ze wsi i miast do 20 tysięcy mieszkańców:

  • miejskie i gminne domy kultury;
  • powiatowe, miejskie i gminne biblioteki;
  • organizacje pozarządowe, zarejestrowane (w formie stowarzyszeń lub fundacji) w KRS lub w ewidencji prowadzonej przez Starostów;
  • Ochotnicze Straże Pożarne;
  • nieformalne grupy dorosłych.

Wymienione organizacje i instytucje mogą ubiegać się o dotacje do 8,5 tys. zł na projekty trwające 6 miesięcy (realizowane pomiędzy 1 stycznia a 30 czerwca 2021 roku). Działania realizowane w ramach projektu powinny wspierać rozwój u młodych ludzi (13-19 lat) z małych miejscowości, rozwijać ich umiejętności społeczne przydatne zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu.

Realizacja jak największej liczby projektów w ramach Programu "Równać Szanse 2020" w danym województwie pozwoli na zwiększenie szans młodzieży na udany start w dorosłe życie, może być także szansą dla lokalnych podmiotów na zdobycie cennych doświadczeń i umiejętności, a tym samym na rozwój potencjału całego środowiska. 

Szczegółowe informacje o konkursie i dokumenty konkursowe - link do strony programu.

 

oprac. Anna Augustynowicz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook