Dodana: 16 marzec 2019 21:05

Zmodyfikowana: 16 marzec 2019 21:05

Podlaskie lokalnie – fundusze dla NGO i grup nieformalnych

Jesteś osobą zaangażowaną społecznie i masz pomysł na lokalne wydarzenie? Chciałbyś wraz z przyjaciółmi zrobić coś dla swojego otoczenia, ale nie macie wystarczających środków? Jeszcze do 24 marca br., młode organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne mogą starać się o dofinansowanie swoich pomysłów w ramach projektu Podlaskie Lokalnie realizowanego przez fundację Podlaski Instytut Rzeczypospolitej Suwerennej oraz fundację Okno na Wschód.

Ilustracja do artykułu wspołpraca -pixabay.jpg

Celem projektu Podlaskie Lokalnie jest rozwój społeczeństwa obywatelskiego, wspieranie oddolnych inicjatyw społecznych oraz wzmacnianie wspólnot lokalnych. Aby osiągnąć wskazany powyżej cel, realizatorzy udzielą wybranym projektom dofinansowania w wysokości do 5000 zł na Inicjatywy skierowane do lokalnych społeczności (np. turnieje sportowe, konkursy, szkolenia, wyjazdy edukacyjne itp.).
W najbliższym czasie na terenie całego województwa podlaskiego odbędzie się cykl spotkań informacyjnych, w trakcie których przedstawione zostaną założenia programowe projektu, przybliżona zostanie procedura aplikowania o dotację oraz udzielone zostaną odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące projektu. Informacje o terminach spotkań znajdują się na stronie www.podlaskielokalnie.pl

W roku 2018 w ramach projektu Podlaskie Lokalnie przekazano ponad 330 tysięcy złotych dla blisko 70 organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z województwa podlaskiego. W tegorocznej na wsparcie przedsięwzięć z województwa podlaskiego przewidziano podobną kwotę - 300 tys. zł.
W planach są także kolejne konkursy. Jeszcze w tym roku odbędzie się jeden konkurs na rozwój instytucjonalny młodych NGO (nabór: 26.04.2019 – 19.05.2019), w ramach którego młode organizacje pozarządowe będą mogły uzyskać dotację np. na zakup sprzętu, umeblowanie biura, szkolenie merytoryczne kadr czy sfinansowanie innych działań  potrzebnych do bieżących prac i realizacji celów statutowych oraz drugi konkurs na wsparcie inicjatyw lokalnych (nabór: 31.05.2019 – 23.06.2019).
Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem www.podlaskielokalnie.pl, tam również będzie można złożyć wniosek poprzez elektroniczny generator. 
Zachęcamy także do odwiedzenia profilu projektu na Facebooku: 
www.facebook.com/podlaskielokalnie/.

Patronem Honorowym projektu Podlaskie Lokalnie jest Wojewoda Podlaski. 
Projekt dofinansowany jest z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

mat. org

fot. Pixabay

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook