Dodana: 18 wrzesień 2019 15:11

Zmodyfikowana: 18 wrzesień 2019 15:12

Okrągły stół seniorów już 20 września

Wykluczenie cyfrowe, brak aktywizacji i wsparcia osób niesamodzielnych, brak Centrum Seniora i osiedlowych klubów seniora – to tylko niektóre problemy, z którymi borykają się białostoccy seniorzy. Stowarzyszenie Szukamy Polski zaprasza na część drugą okrągłego stołu seniorów i debatę o potrzebach i problemach osób starszych w Białymstoku.

Seniorzy przy okrągłym stole debatują  - okrągły stol seniorow cz 2.jpg

“Co jest z nami seniorami” – pod takim hasłem odbyło się 10 maja 2019 r. spotkanie przy okrągłym stole. Zasiedli do niego przedstawiciele władz miasta i urzędnicy, przedstawiciele organizacji senioralnych i organizacji pozarządowych działających na rzecz osób starszych oraz sami zainteresowani. Raport z tego spotkania dostępny jest na portalu Podlaski Senior: http://podlaskisenior.pl/okragly-stol-co-jest-z-nami-seniorami-w-bialymstoku-raport/

Był to prawdziwy “okrągły stół” i mnóstwo osób chcących zabrać głos. Z debaty wynikało, że białostoccy seniorzy chcą uczestniczyć w opracowywaniu strategii  polityki senioralnej, której jak dotąd w Białymstoku nie ma.  Spotkanie uświadomiło wszystkim, że potrzeby seniorów to ważny element w polityce senioralnej miasta, do której niezbędna jest diagnoza potrzeb. Uświadomiła także urzędnikom, że warto zacząć od rozmów “na dole”.

Ogromny potencjał drzemie w seniorach i warto go wykorzystać. To także pokazało spotkanie przy okrągłym stole. Krótki czas nie pozwolił na podjęcie wszystkich zgłoszonych tematów do dyskusji.

Organizatorzy spotkania Stowarzyszenie Szukamy Polski i Podlaska Redakcja Seniora zapraszają na drugie spotkanie przy okrągłym stole  seniorów 20 września 2019 r. o godz. 10:00 w Centrum Aktywności Społecznej w Białymstoku (sala konferencyjna CAS I piętro).

Okrągły stół seniorów "Między nami seniorami" cz.2 – ramowy program:

  1. Rekomendacje i wnioski z pierwszej części okrągłego stołu
  2. Informacja o stanie prac nad badaniem potrzeb seniorów realizowanym przez Urząd Miejski w Białymstoku - Centrum Kształcenia Ustawicznego
  3. Otwarta Debata: Czy w Białymstoku potrzebne jest Centrum Seniora?
  • Jak to robią inni? Refleksje po spotkaniu z Radą Seniorów z Olsztyna  
  • Centrum Seniora i kawiarenka seniora w CAS, kluby seniora na osiedlach, domy dziennego pobytu - czego potrzebują białostoccy seniorzy? 
  • Jak umożliwić starszym niesamodzielnym osobom udział w działaniach społecznych i kulturalnych? 
  • W jaki sposób miasto Białystok powinno wspierać wykorzystanie potencjału samych seniorów i ich inicjatywy oddolne? 
  • propozycje, rekomendacje, wnioski

 

mat.org.
oprac.ak

 

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook