Dodana: 7 kwiecień 2020 12:35

Zmodyfikowana: 7 kwiecień 2020 12:37

Finał „Pól Nadziei” on-line. Każdy może pomóc, zostając w domu

Jubileuszowa, 10. edycja Kampanii „Pola Nadziei” miała być wyjątkowa i zdecydowanie taka jest. W tym roku darczyńcy nie spotkają kwestujących wolontariuszy w galeriach, parkach czy na chodnikach. Finał „Pól Nadziei” odbywa się on-line.

Ilustracja do artykułu sercedlahospicjum.jpg

Co roku wolontariusze z puszkami byli praktycznie wszędzie. Darczyńcom w prezencie przekazywali żonkile, żółte symbole nadziei. Kwiaty, zasadzone jesienią, właśnie pięknie kwitną, ale tym razem nie trafią na kwestę. Ze względu na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa, odbędzie się ona wirtualnie.

Każdy może pomóc, zostając w domu

 - Podopieczni Białostockiego Hospicjum dla Dzieci i ich rodziny potrzebują wsparcia. W tym trudnym okresie jeszcze bardziej. Dlatego działamy i konsekwentnie szerzymy ideę bezinteresownej pomocy - tyle, że wirtualnie. Przez lata, w których organizujemy kampanię, poznaliśmy wielu siewców nadziei. Dzięki nim zdarzyło się wiele cudów. Dlatego wierzymy, że tym razem również przełamiemy bariery, które stwarza nam los – mówi Krystyna Skrzycka, wiceprezes Fundacji „Pomóż Im”.

Wirtualna zbiórka już została uruchomiona. Pozyskane środki są bardzo istotne, sama idea równie ważna – zaangażowanie i bezinteresowność. Dlatego Fundacja zapoczątkowała w mediach społecznościowych specjalny challenge.

#sercedlahospicjum

- Podopieczni, dziękując za dotychczasową pomoc, ślą w świat serduszka. W odpowiedzi możemy podarować też nasze serca dzielnym maluchom – dlatego uruchomiliśmy challenge #sercedlahospicjum – mówi Dominika Chimkowska, koordynator wolontariatu Fundacji „Pomóż Im” i akcji „Pola Nadziei”. - Challenge polega na wstawieniu zdjęcia z sercem – w dowolnej interpretacji,  podpisaniu go hashtagiem #sercedlahospicjum, udostępnieniu zbiórki i podaniu „pałeczki” dalej do znajomych osób. Chcemy, żeby tablice na Facebooku i Instagramie wypełniły się sercami. Każde udostępnienie pomnoży ilość serc, a jeśli ktoś ma takie możliwości, dołoży swoją cegiełkę na rzecz naszych małych bohaterów. Wierzymy, że mimo przeniesienia kwesty do Internetu, uda nam się ją przeprowadzić – wyjaśnia Dominika.

Dzięki działaniom zaangażowanych placówek z poprzednich miesięcy w tej chwili na koncie akcji jest już prawie 90 tys. zł. Do wyrównania zeszłorocznego wyniku brakuje nieco ponad 110 tys. zł. Termin zakończenia zbiórki to 14 czerwca.

***

„Pola Nadziei” to międzynarodowa kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. Jest realizowana wyłącznie przez hospicja. Polega na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei i tym samym tworzeniu „pól nadziei”. Kiedy wiosną kwiaty kwitną rozdawane są w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjów.

Hasło jubileuszowej, dziesiątej edycji w woj. podlaskim brzmi „Jesteśmy sobie potrzebni”. Tworząc je, Fundacja nie zdawała sobie sprawy, jak szczególnego znaczenia nabierze.

Link do zbiórki

Link do wydarzenia na Facebooku


źródło: Fundacja "Pomóż Im"
oprac. Anna Augustynowicz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook