Dodana: 13 sierpień 2019 09:49

Zmodyfikowana: 13 sierpień 2019 09:49

Edukacyjno-Charytatywna Ogólnopolska Akcja „Tulipany Mocy" - Fundacji Pro Salute

Ma ona na celu propagowanie wiedzy na temat dystrofii mięśniowej oraz uwrażliwienie społeczeństwa na osoby cierpiące na tę chorobę. Akcja rozpocznie się wrześniową konferencją, na którą można zgłaszać się do 31 sierpnia br.

Ilustracja do artykułu plakat -tulipany mocy.jpg

 I Podlaska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa - Światowy Dzień Świadomości o Dystrofii Mięśniowej Duchenne'a (DMD)  rozpocznie się 7 wrzesnia br. o godz. 10.00 w auli dydaktycznej Centrum Dydaktyczno-Naukowego Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (przy ul. Szpitalnej 37). Wstęp na konferencję jest bezpłatny. Podczas konferencji będzie można wysłuchać następujących wykładów:

1. Co to jest Dystrofia Mięśniowa Duchenne’a? - dr n. o zdr. Elżbieta Dmitruk (Klinika Rehabilitacji Dziecięcej z Ośrodkiem Wczesnej Pomocy Dzieciom Upośledzonym „Dać Szansę” Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku)

2. Komórki macierzyste w terapii dystrofii mięśniowej - prof. dr hab. n. med. Wojciech Kułak (Klinika Rehabilitacji Dziecięcej z Ośrodkiem Wczesnej Pomocy Dzieciom Upośledzonym „Dać Szansę” Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku)

3. Doświadczenia własne 6-letniej obserwacji leczenia dzieci z dystrofią mięśniową przy użyciu czynnika stymulującego kolonię granulocytów - dr n. med. Dorota Sienkiewicz (Klinika Rehabilitacji Dziecięcej z Ośrodkiem Wczesnej Pomocy Dzieciom Upośledzonym „Dać Szansę” Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku)

 4. Metody rehabilitacji dzieci i młodzieży z dystrofią mięśniową – dr n. o zdr. Janusz Wojtkowski (Klinika Rehabilitacji Dziecięcej z Ośrodkiem Wczesnej Pomocy Dzieciom Upośledzonym „Dać Szansę” Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku)

5. Problemy edukacyjne i pedagogiczne dzieci i młodzieży z dystrofią mięśniową - dr n. o zdr. Grażyna Dytrych (Klinika Rehabilitacji Dziecięcej z Ośrodkiem Wczesnej Pomocy Dzieciom Upośledzonym „Dać Szansę” Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku)

6. Być rodzicem dziecka z Dystrofią Mięśniową Duchenne’a – przedstawiciel rodziców dziecka chorego na DMD.

Oprócz wykładów na temat DMD organizatorzy planują zainaugurowanie sadzenia czerwonych tulipanów (regulamin udziału w kacji - w załączniku) , rozdawanie czerwonych balonów (symbolu dystrofii mięśniowej) oraz podświetlenie kolorem czerwonym budynków instytucji publicznych w Białymstoku.

Obejrzyj flm o akcji Tulipany Mocy:

Wszyscy, którzy chcieliby wziąć udział w konferencji powinni wypełnić i przesłać do organizatorów - do dnia 31 sierpnia br. - formularz, który można pobrac pod linkiem - konferencja-formularz.

Honorowy patronat nad ww. konferencją i akcją objęli: Prezydent Miasta Białegostoku, Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego, JM Rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz Podlaski Kurator Oświaty.

mat. org/red.art

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook