Dodana: 10 maj 2019 15:53

Zmodyfikowana: 10 maj 2019 15:53

12,5 mln zł dla podlaskich NGO wspierających osoby niepełnosprawne

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) przeznaczył w tym roku 12,5 mln zł dla organizacji pozarządowych wspierających niepełnosprawnych w naszym regionie – poinformował wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski na piątkowym ( 10 maja br.) spotkaniu prasowym.

Ilustracja do artykułu wojewoda-PFRON-briefing prasowy.jpg

- W ostatnich latach środki przekazane na rzecz wsparcia osób niepełnosprawnych znacząco się zwiększyły , w całym kraju w tym roku będzie to 19,5 mld zł i kwota ta od 2017 r. zwiększyła się o 4 mld zł - informował wojewoda Paszkowski. Przypomniał, że niepełnosprawni w kraju stanowią ok. 12 proc. społeczeństwa, a  w Podlaskiem żyje ok. 100 tys. osób z niepełnosprawnościami.  - To bardzo istotna grupa wymagająca wsparcia.

W spotkaniu z mediami a następnie z przedstawicelami organizacji pozarządowych uczestniczyła wraz z wojewodą szefowa białostockiego oddziału PFRON Grażyna Bogdańska. Tematem rozmowy z przedstawicielami podlaskich NGO była „Koalicja na rzecz osób niepełnosprawnych i współpracy z organizacjami pozarządowymi”.  Podobne spotkania odbywały się od końca kwietnia w pozostałych województwach kraju.

mat. PUW

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook