Dodana: 22 luty 2021 16:17

Zmodyfikowana: 22 luty 2021 16:17

Leonardo da Vinci - wielkie doświadczenie w Choroszczy

W czwartek (25.02) o godz. 18.30 Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy zaprasza na swój fanpage na Facebooku na spotkanie organizowane w ramach „Spotkań przy szufladzie”. Tym razem czeka nas wielkie doświadczenie z wielkim artystą - Leonardem da Vinci.

Plakat informujący o spotkaniu.

“Spotkania przy sztaludze” to cykl internetowych transmisji promujących sztukę wizualną, edukujący o sławnych artystach oraz prezentujący różnorakie techniki plastyczne na żywo. W założeniu pomysłodawczyni i prowadzącej cykl – Moniki Tekielskiej-Chmielewskiej w ramach pierwszej edycji ma powstać zestaw portretów, do których pozują pracownicy i pracownice ośrodka kultury i biblioteki w Choroszczy. Zaproszeni goście opowiadają widzom o życiu i twórczości wybranych artystów, a prowadząca portretuje ich „wpisując” wizerunek w dzieło omawianego twórcy starając się też zachować specyficzny styl danego twórcy.

Cykl ma też charakter rozrywkowy. Podczas portretowania jest prowadzony luźny dialog między portretującą, a modelem/modelką oraz z widzami, którzy w formie komentarzy na żywo zadają pytania bohaterom spotkania.

W spotkaniu możemy uczestniczyć wchodząc na Fanpage Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

 

źródło: Urząd Miejski w Choroszczy
oprac.: Władysław Tokarski

facebook