Dodana: 8 czerwiec 2021 15:20

Zmodyfikowana: 8 czerwiec 2021 15:28

Znamy laureata konkursu literackiego PIK „Tutaj jestem”

Krzysztof Chłopek ze Skarbimierza-Osiedle (woj. opolskie) zwyciężył w XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Tutaj jestem”, organizowanego przez Podlaski Instytut Kultury (PIK) w Białymstoku. Jego praca - „Szło na życie” - to intymna opowieść o splatających się losach dziadka i wnuka na tle ważnych historycznych wydarzeń. W ramach nagrody zostanie ona wydana w liczbie 250 egzemplarzy.

Kilka książek na półce.

Konkurs „Tutaj jestem” powstał z myślą o wszystkich piszących amatorsko i chcących zrealizować swój pierwszy autorski projekt wydawniczy. Twórców, jak co roku, miało zainspirować motto Michała Zabłockiego:

„Tutaj jestem, gdzie byłem, gdzie się urodziłem. Tu się wychowałem i tutaj zostałem. Mogłem jechać, wyjechać i stąd się oddalić, ale jednak zostałem z tymi, co zostali”.

Organizatorzy czekali na prace w kategorii prozy i poezji. O wygranej zadecydowało jury w składzie: Katarzyna Kościewicz (doktor literaturoznawstwa, pracownik Uniwersytetu w Białymstoku), Dominik Sołowiej (dziennikarz, publicysta, krytyk literacki), Barbara Popławska (instruktor ds. wydawniczych PIK) oraz Joanna Krukowska (instruktor ds. wydawniczych PIK).

Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku sfinansuje druk 250 egzemplarzy książki. Do tej pory w ramach konkursu wydano 4 tomiki poezji oraz 8 pozycji w kategorii prozy.


źródło i fot.: PIK
oprac.: Anna Augustynowicz
red.: Cezary Rutkowski

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook