Dodana: 2 sierpień 2019 11:34

Zmodyfikowana: 2 sierpień 2019 11:34

WOAK w osnowie konkursów!

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury zaprasza do konkursów: Ogólnopolskiego Konkursu na Tkaninę Ludową dla tkaczek ludowych oraz konkursu „Tkacki Design”, skierowanego do młodych projektantów, rzemieślników i twórców ludowych. Organizatorzy mają nadzieję, że będzie to punkt wyjścia dla kompleksowego myślenia i działania na rzecz ochrony tradycji wzorniczych i zwyczajnego zachwytu nad tym, co piękne i „nasze”.

Tkanina dwuosnowowa.jpg

Sztuka ludowa przez wieki była inspiracją dla artystów, stając się ważnym elementem narodowej spuścizny. WOAK w Białymstoku stara się sprzyjać tej tendencji, aby łącząc tradycyjne techniki i wzory ze współczesną formą, uzyskać nową jakość.

 

Organizatorów niezmiennie zachwyca estetyka tkaniny ludowej i to ona w tym roku jest źródłem działań, w ramach których postanowili oni zderzyć ze sobą dwa konkursy i dwie wystawy: tradycyjną tkaninę ludową i etnodesign inspirowany tkactwem.

 

Regulaminy obu konkursów i karty zgłoszenia dostępne są na stronie http://dwuosnowowa.pl/index.php/2019/08/02/ogolnopolski-konkurs-na-tkanine-ludowa-konkurs-tkacki-design

 

źródło: WOAK
oprac.ak

facebook