Dodana: 14 czerwiec 2019 09:29

Zmodyfikowana: 14 czerwiec 2019 09:29

„Świeżo malowane” – nowa wystawa w WOAK-u

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza na wystawę malarstwa Stanisława Poskrobko pt.: „Świeżo malowane” do Spodków WOAK-u przy ul. św. Rocha 14. Wystawa będzie czynna do 30 sierpnia

Ilustracja do artykułu poskrobko_1.jpg

Stanisław Poskrobko jest malarzem samoukiem. Żyje samotnie we wsi Rybaki nad Narwią. Najczęściej maluje abstrakcyjne obrazy, które sam nazywa krajobrazami. O swoich dziełach mówi, że za pomocą kolorów wyrażają emocje. Dorobek artysty jest imponujący. Maluje zarówno obrazy olejne, akrylowe, pastele, tworzy kolaże, używając niestandardowych materiałów, jak drewno z Puszczy Białowieskiej.

„Nie maluję dlatego, że się nudzę na wsi, choć czasem brakuje mi kontaktu z ludźmi i sztuką profesjonalną, maluję bo mam taką wewnętrzną potrzebę, a inspirację czerpię z natury” – mówi Stanisław Poskrobko.

 

Prace autora znajdują w zbiorach prywatnych i państwowych w Polsce, we Włoszech, Niemczech i Francji. Jest też laureatem nagród w lokalnych konkursach, m.in. Przeglądzie Sztuki Nieprofesjonalnej Ziemi Hajnowskiej oraz Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Plastycznej Województwa Podlaskiego.

 

źródło: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku
oprac.ak

facebook