Dodana: 14 czerwiec 2021 10:48

Zmodyfikowana: 14 czerwiec 2021 10:48

Spotkanie literackie z białoruskim dziennikarzem w PIK

Podlaski Instytut Kultury (PIK) zaprasza na spotkanie autorskie z białoruskim dziennikarzem Rusłanem Kulewiczem. Opowie on o swoich książkach „Jedno miasto, różne wspomnienia” i „Historie z grodzieńskich ulic”. Spotkanie odbędzie się w następną środę (16.06).

Okładki dwóch ksiażek Kulewicza

Książki te są zapewne ostatnią próbą zapisu wspomnień z miasta lat międzywojennych i czasu dwóch okupacji. Obejmują one wspomnienia dawnych mieszkańców Grodna, których dzieciństwo i młodość przypadały na lata 30. i 40. XX w. Średni wiek bohaterów książek Kulewicza – ostatnich świadków istnienia dawnego Grodna – to 90 lat. Autor zebrał ponad 40 wspomnień oraz wiele fotografii z domowych archiwów, na których można zobaczyć miejskie krajobrazy, przykłady dawnej mody, sceny z życia codziennego grodzieńskich mieszczan w różnych okresach.

- Historia Białegostoku i Grodna niewiele się różni, miasta były ze sobą związane, dzieli je niewielka odległość – osiemdziesiąt kilometrów. Białostoczanie odnajdą w grodzieńskich historiach coś bliskiego i znajomego” – mówi Rusłan Kulewicz.

Spotkanie odbędzie się 16 czerwca, o godz. 18, w Spodkach PIK, z zachowaniem obostrzeń sanitarnych. Wstęp jest bezpłatny. Partnerem wydarzenia jest Fundacja „Okno na Wschód”.

źródło: Podlaski Instytut Kultury
oprac.: Paulina Dulewicz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook