Dodana: 27 marzec 2019 09:57

Zmodyfikowana: 28 marzec 2019 15:22

„Portret intymny” w kilkunastu odsłonach – wystawa w Spodkach

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza do białostockich Spodków na wernisaż (29 marca) malarstwa grupy twórczej Bochemia pt. „Portret intymny”. Początek o godz. 18.00.

obraz malarski podzielony na cztery części, w każdej inny fragment obrazu, wspólna element to złożone ręce

 „Portret intymny” to trzecia wystawa grupy działającej przy WOAK-u, zrzeszającej kilkanaście osób, uczestników wakacyjnych plenerów malarskich. W grupie są twórcy malarze, architekci, fotograficy. Ich spotkania pozwalają doskonalić techniki plastyczne, poznawać dzieła dawnych mistrzów i współczesnych artystów, są także okazją do dyskusji na tematy związane ze sztuką. „Portret intymny” zobaczymy w kilkunastu odmiennych odsłonach.

- Im bardziej rozbudowane jest wewnętrzne życie człowieka, z tym większą ilością sfer można to słowo powiązać. Można mieć intymne myśli, do których nikt nie ma dostępu, można mieć intymną przestrzeń, intymną relację polegającą na zaufaniu i zrozumieniu. W ten sposób można wyróżnić dwie sfery, w których używa się słowa „intymność”: sferę prywatności i sferę relacji międzyludzkich, rodzinnych, przyjacielskich – mówi Małgorzata Masłowiecka-Tomaszczuk z Bochemii.

 Wystawa będzie czynna do 19 kwietnia 2019 r.

Wstęp wolny.

mat. od org.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook